בריטיש סקיי שוקלת לחלק ממיר מקליט דיגיטלי בחינם ללקוחותיה במהלך שיעלה 1.8 מיליארד דולר

המהלך של חברת הטלוויזיה בתשלום הגדולה בבריטניה צפוי על רקע המיזוג המתבשל בין חברות הטלוויזיה בכבלים NTL וטלווסט שעשוי ליצור מתחרה משמעותית ראשונה לחברה, דיווח "אינדיפנדנט"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

בריטיש סקיי (סימול BSY.L), חברת הטלוויזיה בתשלום הגדולה והמצליחה בבריטניה, שוקלת לחלק ממיר מקליט דיגיטלי בחינם ללקוחותיה במהלך שיעלה לחברה מיליארד ליש"ט (1.8 מיליארד דולר) בשלוש השנים הבאות. כך דיווח העיתון הבריטי "אינדיפנדנט".

בריטיש סקיי, הנמצאת בשליטת ענקית המדיה ניוז קורפ של רופרט מרדוק, תחלק את הממיר Sky+ ללקוחות חדשים וקיימים, בניסיון להגדיל את מספר מנוייה למרות שעלות המהלך צפויה לקצץ נתח נכבד מרווחיה.

כיום נמכר הממיר ללקוחות תמורת תשלום חד פעמי של 89 ליש"ט (160 דולר) ומעלה, בכפוף לסוג החבילה שהם רוכשים. לקוחות שרוכשים מנוי לשני ערוצי פרמיום, אינם נדרשים לתשלום חודשי נוסף עבור הממיר, אולם לקוחות אחרים נדרשים לתשלום נוסף של 10 ליש"ט (18 דולר) לחודש עבור הממיר.

דובר בריטיש סקיי אמר כי נבחנת אפשרות של חלוקה חינם של הממיר המקליט הדיגיטלי. "אנו מודעים לכך שזו הזדמנות, ואנו בוחנים אפשרות זו באופן שוטף", אמר. "עם זאת, לאור ההצלחה של Sky+ והתמחור שלה, אין לנו נכון לעכשיו תוכניות לסבסד באופן מלא את המוצר", הוסיף.

ממיר Sky+ מאפשר ללקוחות להקליט באופן אלקטרוני מספר רב של תוכניות טלוויזיה, והוא נחשב לפשוט יותר להפעלה לעומת מכשירי הקלטה רגילים.

כאשר מנכ"ל בריטיש סקיי, ג'יימס מרדוק, אמר למשקיעים באוגוסט 2004 כי החברה תידרש להשקיע יותר מ-800 מיליון דולר בשדרוג תשתיות ומערך השיווק, הדבר גרם לבהלת מכירות של מניות החברה. הודעה דומה על חלוקה חינם של ממיר Sky+ עלולה לגרום לתגובה דומה, למרות הערכות אנליסטים כי מדובר במהלך אסטרטגי נבון.

מרדוק קבע יעד לבריטיש סקיי - להגיע ל-10 מיליון מנויים עד שנת 2010, לעומת 7.8 מיליון מנויים כיום. באשר לחבילת Sky+, היעד הנוכחי הוא כי היא תהווה 25% מבסיס המנויים של החברה עד שנת 2010, או 2.5 מיליון מנויים. זאת לעומת 888 אלף מנויים כיום.

המהלך ששוקלת בריטיש סקיי בא על רקע הערכות כי המיזוג המתבשל בין חברות הטלוויזיה בכבלים NTL וטלווסט עשוי ליצור מתחרה משמעותית ראשונה בבריטניה לבריטיש סקיי. שתי חברות הכבלים החלו להציע ללקוחות שירותי צפייה לפי דרישה (VOD), ורבים גורסים כי טכנולוגיה זו עדיפה על פני מכשירי הקלטה דיגיטלים.

במקרה שבריטיש סקיי אמנם תחליט לחלק חינם את ממיר Sky+, עשוי המהלך להיות שחזור של האסטרטגיה המצליחה שבה נקטה החברה בשנת 1999, כאשר החליטה לחלק בחינם את הממיר הבסיסי שלה לכל הלקוחות, ובכך לשדרג את כל מנוייה לטכנולוגיה דיגיטלית בעלות כוללת שהוערכה ב-2 מיליארד ליש"ט.

כך או כך, החלטה על חלוקה חינם של Sky+ צפויה רק בשנה הבאה שכן שני הרבעונים הקרובים הם בדרך כלל הרבעונים החזקים של בריטיש סקיי בגיוס מנויים חדשים, על רקע פתיחת עונת הכדורגל באנגליה וחג המולד.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות