אורכית עקפה התחזיות והעלתה את תחזית 2005 אך המשקיעים אינם מרוצים - המניה צונחת ב-10%

ברבעון השני היו ההכנסות 21.8 מיליון דולר והרווח 3.9 מיליון דולר; התחזית ל-2005: הכנסות של 95 מיליון דולר ורווח של 17 מיליון דולר; המניה זינקה בכ-250% מתחילת השנה

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

באיחור כלל לא אופנתי של כשעה וחצי, פותחת הערב אורכית את עונת הדו"חות לרבעון השני בין הישראליות בוול סטריט. העיכוב הארוך הצליח להלחיץ גם את המשקיעים, שהפילו את המניה בכ-6% בוול סטריט טרם פרסום הדו"חות. המשקיעים, כך נראה, כלל אינם מרוצים מהמספרים של אורכית היום, ולאחר פרסום הדו"חות מאבדת המניה כ-10%.

קשה להתלונן על המספרים של אורכית, אבל ברור שהמשקיעים, שהטיסו את מניית החברה בכ-250% מתחילת השנה, ציפו להרבה יותר. החברה מספקת היום את הסחורה ועוקפת את התחזית שנתנה לפני מספר חודשים. בנוסף, התחזית השנתית מעודכנת שוב, בפעם השנייה תוך מספר חודשים.

אורכית, שכל פעילותה כיום היא החברה הבת קוריג'נט, סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 21.8 מיליון דולר ורווח נקי של 3.9 מיליון דולר, 21 סנט למניה. התחזית היתה להכנסות של 21 מיליון דולר ורווח של 3.3 מיליון דולר, 21 סנט למניה.

חברת KDDI היא הלקוח היחיד המשמעותי של קוריג'נט, המתמחה בציוד לרשתות תקשורת. KDDI מזרימה הזמנות לקוריג'נט הזמנות ומאפשרת לאורכית להציג צמיחה של כ-6% בהכנסות ביחס לרבעון הקודם ועלייה של כ-26% ברווח הנקי. בזכות KDDI מצליחה אורכית לדווח על רבעון שני ברציפות של רווחים משמעותיים לאחר שברבעון הרביעי של 2004 עוד הפסידה סכום נכבד.

התחזית של אורכית לרבעון הבא מניחה המשך צמיחה להכנסות של 24 מיליון דולר ורווח נקי של 4.2 מיליון דולר, 23 סנט למניה - וזה כנראה לא עומד בקנה אחד עם זינוק של 250% מתחילת השנה. התחזית ל-2005 עולה כעת להכנסות של 95 מיליון דולר ורווח נקי של 17 מיליון דולר, דולר אחד למניה. זאת לעומת תחזית קודמת להכנסות של 90 מיליון דולר ורווח של 15 מיליון דולר.

מה מקור האכזבה? ייתכן שמדובר בכמה אכזבות. קשה להאשים את אורכית בנטיעת תקוות שווא בקרב המשקיעים, אך בכל זאת, את ההתנהגות של מניית אורכית בחודשים האחרונים אפשר לדמות לטיסה לירח. קצב צמיחה של כ-6% מרבעון לרבעון בהכנסות אינו תואם זינוק של מאות אחוזים במניה.

מקור אכזבה נוסף עשוי להיות העובדה שאורכית לא הודיעה כי יש בידיה לקוח חדש. בינתיים נסמכת אורכית רק על הכנסות מ-KDDI. זו צפויה אמנם לספק לה הכנסות של מאוד מיליוני דולרים בשנים הבאות, כך לפי הערכת אנליסטים, אך לקוח אחד בלבד פירושו רמת סיכון גבוהה עבור החברה. אורכית צפויה להודיע עוד השנה על לקוח חדש בארה"ב, כך אמר באחרונה ל-TheMarker מקורב לחברה, אך נראה כי שעתה של הודעה כזו עדיין לא הגיעה.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"