PwC: תעשיית הבידור והמדיה הגלובלית נמצאת במצב הטוב ביותר מאז שנת 2000

שוק הבידור והמדיה העולמי צפוי לגדול בשיעור שנתי של 7.3% ל-1.8 טריליון דולר עד שנת 2009 - כך על פי תחזית הבידור והמדיה לשנים 2009-2005, של חברת רואי החשבון

TheMarker digital
TheMarker digital

תעשיית הבידור והמדיה הגלובלית נמצאת במצב הטוב ביותר מאז שנת 2000, כך עולה מתחזית הבידור והמדיה לשנים 2005-2009 של חברת רואי החשבון PricewaterhouseCoopers (PwC), המיוצגת בישראל ע"י קסלמן וקסלמן. תעשיית הבידור והמדיה תגדל בשיעור שנתי משוקלל של 7.3% לכדי 1.8 טריליון דולר בשנת 2009. השיפור בתנאים הכלכליים בעולם וההתעוררות בפרסום, יחד עם התרחבות בהפצה המקוונת של מוסיקה, סרטים, ספרים ומשחקי וידאו, יהיו גורמי מפתח בגידול בצריכה העולמית.

לפי התחזית המעודכנת, חלק משמעותי מכלל הגידול בצריכה העולמית ינבע מערוצי צריכה חדשים, כגון אינטרנט בפס רחב וטכנולוגיות אלחוטיות. סך ההכנסות מערוצי צריכה חדשים יגדל מהותית מ-11.4 מיליארד דולר בשנת 2004 לקרוב ל-73 מיליארד דולר ברחבי העולם בשנת 2009.

"תעשיית המדיה והבידור ממשיכה להפגין יכולת יוצאת דופן להמציא את עצמה מחדש וליצור ערוצי הכנסות חדשים באמצעות הצעות חדשניות שכמעט ולא נראו כמותן לפני שנת 2000", אומר וויין ג'קסון, מוביל תחום הבידור והמדיה העולמי ב-PwC. "משחקי וידאו אינטרנטיים ואלחוטיים, מנויים להשכרת סרטים ברשת, הפצה דיגיטלית מורשית של מוסיקה ואימוצם הנלהב של רינגטונים והורדת מוסיקה בסלולארי ¿ הופכים כולם למרכיבים קריטיים בתעשייה ומניבים הכנסות מהותיות בכל האזורים", הוסיף ג'קסון.

מהתחזית עולה, כי אזור אסיה/פסיפיק יוסיף להיות האזור בעל שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בחמש השנים הבאות, זאת בעקבות התחזקות הצמיחה בסין.

לפי PwC, צריכת הפרסום העולמית תגדל בשיעור שנתי משוקלל יציב של 5.9% בשנים 2005-2009, ותגיע ל - 477 מיליארד דולר בשנת 2009, לעומת 358 מיליארד דולר בשנת 2004. אם כי הפרסום המקוון הוא אמצעי הפרסום בעל שיעור הצמיחה הגבוה ביותר, הפרסום בטלוויזיה עדיין שומר על מקומו כאמצעי הפרסום העיקרי, עם תחזית של 186 מיליארד דולר לשנת 2009. הפרסום באינטרנט צפוי לצמוח בשיעור שנתי של 15.8% שיסתכמו ב-32 מיליארד דולר גלובליים בשנת 2009.

ארה"ב היא עדיין שוק הבידור והמדיה הגדול ביותר, אך היא צפויה להיות האזור בעל שיעור הצמיחה הנמוך ביותר - 5.6% - וצריכה שתסתכם ב-690 מיליארד דולר בשנת 2009. למרות שהסביבה הכלכלית בארה"ב היא חיובית בדרך כלל, הגידול בשיעורי הריבית והתייקרות עלויות האנרגיה יביאו לשיעורי צמיחה מתונים יחסית בחמש השנים הקרובות. לאחר מספר שנים של צמיחה איטית, אזורי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA) יתאוששו, ויגיעו ב-2009 לשיעור צמיחה שנתי של 6.5% וצריכת בידור ומדיה של 572 מיליארד דולר.

בשנת 2004 חל שינוי מיוחל בשוק המוסיקה המוקלטת עם צמיחה של 5.7% ל-38 מיליארד דולר. צריכת הרינגטונים והתרחבות שוק ההפצה הדיגיטלית הם הגורמים המשמעותיים ביותר לצמיחה. צריכת המוסיקה המוקלטת בעולם תגדל בשיעור שנתי משוקלל של 8.3% ל-56 מיליארד דולר בשנת 2009.

הגידול בחדירת הדי.וי.די לשוק הביתי יוסיפו להניע את צריכת הוידאו הביתית, בעיקר על חשבון השכרת הסרטים בחנויות. השוק העולה של השכרת סרטים באינטרנט יחזק את צריכת הסרטים המושכרים, אך הצמיחה תתעכב בשל הפצה פיראטית, בייחוד באסיה/פסיפיק ואמריקה הלטינית. מכירות הכרטיסים בקופות ב-EMEA, אסיה/פסיפיק ואמריקה הלטינית ירוויחו מאולמות קולנוע חדישים ומריבוי המסכים. עם זאת, עם הבשלתו של שוק חומרת הדי.וי.די תתמתן הצמיחה.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"