CIBC: תהליכי המכירה של גיוון אימג'ינג עדיין לא בשלים; IBI: עד סוף 2006 תירשם צמיחה מתונה בלבד בהכנסות

CIBC: ייקח עוד זמן עד שחברות הביטוח יחזירו למבוטחים את התשלום בגין השימוש בקפסולה לוושט; IBI: התפתחויות חיוביות צפויות לא יבואו לידי ביטוי לפני אמצע 2007; נחתכו התחזיות ומחירי היעד למניה

עומרי כהן
עומרי כהן

אזהרת הרווח שפירסמה חברת גיוון אימג'ינג בסוף השבוע תפסה את השוק במצב כוננות גבוה. לקראת פרסום ההודעה על מועד חשיפת התוצאות לרבעון השני, איבדה מניית גיוון כ-13% תוך שלושה שבועות, דבר שמיתן כנראה את התגובה לאזהרה, שהסתכמה בערב שבת בירידה של עוד 7.8% בנאסד"ק.

אולם, התחושות והחששות לא מצאו עד שלשום ביטוי בדו"חות האנליסטים. מחירי היעד נותרו גבוהים בהרבה ממחיר המניה בשוק, וההמלצות שנגזרו מהם היו גבוהות בהתאם. לאחר אזהרת הרווח, כבר הספיקו שני בתי השקעות לחתוך בצורה חדה את מחירי היעד, ולקרבם לדעתם של המשקיעים.

הראשון לעשות זאת היה בית ההשקעות CIBC, אשר כבר בערב שבת הוריד את מחיר היעד מ-34 ל-24 דולר, אולם הותיר למניה המלצה של "תשואת יתר", על רקע פער של כ-15% מהמחיר בשוק. במקביל, הותאמו התחזיות לתחזית החברה לרבעון השני (מכירות של 20.5 מיליון דולר ורווח פרופורמה של 4 סנטים למניה). התחזית ל-2005 כולה הופחת גם היא, ומשקפת כעת צמיחה של 32% ל-85.8 מיליון דולר ורווח פרופורמה של 6.4 מיליון דולר (19 סנט למניה). הרווח הצפוי ל-2006 הונמך ל-18.7 מיליון דולר (60 סנט למניה).

"הותרנו ללא שינוי מכפיל של 40 לרווחי 2006, ולכן הפחתת התחזית גררה גם את הורדת מחיר היעד למניה", הסבירו האנליסטים ב-CIBC את החיתוך החד שביצעו. את התוצאות המאכזבות של גיוון הם הסבירו בירידה חדה במכירות של תחנות העבודה, הכוללת מערכות לפיתוח תצלומי הקפסולה.

"התוצאות מדגישות כי גיוון נמצאת עדיין בתהליך של בניית שיטות המכירה ומציאת הדרכים להערכת יכולת השגת יעדי המכירה. מצב זה מעלה את האפשרות שמכירות תחנות העבודה עשויות להמשיך ולהיות מסורבלות, וכי ייקח זמן רב יותר מהצפוי עד שחברות הביטוח בעולם יחלו להחזיר למבוטחים את התשלום בגין השימוש בקפסולה לאבחון אי סדרים בוושט", ציינו האנליסטים ב-CIBC.

עוד ציינו ב-CIBC כי הירידה במכירות תחנות העבודה נבעה ברובה מהתמקדות החברה במאמצים להניע את הצמיחה במכירות הקפסולה. גורם נוסף שפגע בביצועים קשור לדבריהם באנשי המכירות של ג'ונסון אנד ג'ונסון, אשר משווקת עם גיוון בארה"ב את הקפסולה לוושט. "אנו מאמינים כי הביצועים חסרי הברק שלהם לא היו מפתיעים", הוסיפו ב-CIBC. לדבריהם, כל עוד לא יקבלו החולים החזרים מחברות הביטוח בגין השימוש בקפסולה לוושט, לאנשי המכירות של ג'ונסון אנד ג'ונסון אין הרבה להציע ללקוחות של גיוון.

אי.בי.אי: בשנה הקרובה תירשם צמיחה מתונה בלבד בהכנסות

גם במחלקת המחקר של קבוצת אי.בי.אי ביצעו חיתוך חד למחיר היעד שלהם למניית גיוון, מ-32 ל-21 דולר. ההמלצה של אי.בי.אי נותרה ללא שינוי על "נייטרלי". לדבריהם, עד סוף 2006 צפויה החברה לראות צמיחה מתונה בלבד בהכנסות.

"גיוון צפויה לדווח בשנה וחצי הקרובות על מספר התפתחויות אסטרטגיות חיוביות, הכוללות את תחילת הניסוי בקפסולה לאבחון מחלות במעי הגס והאפשרות לאישור של ה-FDA לכך, אישור למכירת הקפסולות ביפאן, ואישור קוד ביטוח זמני בארה"ב. עם זאת, אנו מעריכים כי ההתפתחויות הללו לא יתבטאו בשורת ההכנסות של גיוון לפני אמצע 2007", ציינה האנליסטית טל סירוטה. סירוטה הוסיפה כי אם תשיק חברת אולימפוס ב-2007 קו מוצרים דומה לזה של גיוון, כפי שהצהירה בעבר, תיאלץ החברה הישראלית לשנות את אסטרטגיית השוק שלה ולשנות גם את תמחור מוצריה.

סירוטה הסבירה את הורדת מחיר היעד בצפי לגידול איטי מהצפוי ברווחיות הגולמית, וזאת על רקע קשיי השיווק של הקפסולה לוושט בארה"ב. להערכתה, קושי זה צפוי להימשך, כל עוד לא יושג קוד ביטוח קבוע לקפסולה, הצפוי להתקבל ב-2007, או לכל הפחות קוד זמני.

גם במכירות הקפסולה לאבחון מחלות במעי הדק לא צופה סירוטה שיפור בטווח הזמן הבינוני. עם זאת, היא מעריכה שבטווח הארוך יותר עשוי להירשם שיפור של עד 15% בתדירות השימוש בקפסולות לאבחונים במעי הדק.

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"