וול סטריט: ווקלטק צנחה ב-13.5% על רקע דו"חות חלשים; טבע עלתה ב-1.7%; ריט טכנולוגיות טיפסה ב-8%

טבע מתקרבת שוב ל-30 דולר; ריט זכתה להמלצת "קנייה" מאונטרברג; סרגון עלתה ב-1.7% - זכתה גם היא להמלצות "קנייה"; ואיו השילה 13%

אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בורסות וול סטריט סיימו את יום המסחר במגמה חיובית, למרות עליות המחירים בשוקי הנפט. למגמה החיובית אחראית ירידה גדולה מהצפוי בגירעון המסחרי של ארה"ב. במגזר הטכנולוגיה נשמר האיפוק, כשברקע מהדהד רווח נמוך מהצפוי עליו דיווחה אריקסון - היצרנית הגדולה בעולם של ציוד לרשתות סלולריות. בסיום המסחר נותר הנאסד"ק ללא שינוי ברמה של 2,053 נקודות והדאו עלה ב-0.8% לרמה של 10,750 נקודות.

בגזרה המקרו כלכלית נרשמה הפתעה בשווקים מנתוני המאזן המסחרי האמריקאי לחודש דצמבר וממספר התביעות החדשות לדמי אבטלה שהוגשו בשבוע שעבר בארה"ב. בחודש דצמבר ירד הגירעון המסחרי של ארה"ב ל-56.4 מיליארד דולר, לאחר שזינק בנובמבר לשיא כל הזמנים - 60.3 מיליארד דולר. בוול סטריט ציפו לירידה מתונה יותר לרמה של 57 מיליארד דולר.

מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה ירד בשבוע שעבר ל-303 אלף, מ-316 אלף תביעות שהוגשו שבוע אחד קודם לכן, למרות שבוול סטריט דווקא ציפו לעלייה לרמה של 325 אלף תביעות.

מחיר הנפט הגולמי חצה היום את רמת ה-47 דולר לחבית בפעם הראשונה מזה 8 ימי מסחר, על רקע ציפיות להתאוששות בביקוש למוצרי נפט וירידה במלאי הנפט. מחיר הנפט הגולמי עלה ב-3.2% לרמה של 46.90 דולר לחבית לאחר שמוקדם יותר עלה לרמה של 47.10 דולר לחבית.

בקרב המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק איבדה אמדוקס 0.7% ל-29.1 דולר, למרות שדיווחה כי סיפקה לחברת התקשורת הרוסית מגהפון מוסקווה מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM). הטמעת המערכת אמורה להסתיים ברבעון הקרוב ולספק לאמדוקס הכנסות של כמה מיליוני דולרים.

ווקלטק (VOCL:NASDAQ )"שרפה" ברבעון הרביעי 2.9 מיליון דולר. מנכ"ל החברה ציין היום את הצורך בגיוס מקורות כספיים חדשים לקופה המתרוקנת, בה נותרו בסוף דצמבר 7.9 מיליון דולר. בתגובה, איבדה מניית ווקלטק 13.6% ל-1.3 דולר, בהמשך לירידה של 11% מאמש. ווקלטק גם דיווחה היום כי ברבעון הרביעי נמשכה הנפילה בהכנסותיה, שירדו בהשוואה לרבעון שקדם לו ב-8% ל-1.1 מיליון דולר. מחיקת מלאים בהיקף של 1.1 מיליון דולר הגדילה את ההפסד הנקי ב-17% ל-3.4 מיליון דולר.

ישראלית נוספת שלא סיפקה הרבה נחת למשקיעים היא ואיו (VYYO:NASDAQ )ששיגרה אתמול לאחר המסחר דו"חות גרועים לרבעון הרביעי, אשר כללו הכנסות של 600 אלף דולר והפסד נקי של 8.5 מיליון דולר. ואיו, המתמחה בטכנולוגיות אלחוט ובפתרונות פס רחב לתשתית הכבלים, מסתמכת בינתיים על קופת המזומנים הגדושה שלה, אשר כוללת עדיין כ-42.2 מיליון דולר, למרות הפסדים של 37 מיליון דולר בשנתיים האחרונות. עם זאת, ואיו גם דיווחה אתמול כי סיפקה פתרונות פס רחב לחברת כבלים גדולה בארה"ב. ואיו, שהכפילה את מחירה מאז אוגוסט, ירדה היום ב-13.2% ל-8 דולרים.

ספיאנס דיווחה היום כי ההכנסות ברבעון האחרון של 2004 הסתכמו ב-12 מיליון דולר - עלייה של 6.2% לעומת הכנסות הרבעון השלישי וירידה של 10% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד הנקי צמח ל-1.7 מיליון דולר. את 2004 מסכמת החברה עם הכנסות שנתיות של -47.8 מיליון דולר - ירידה של 8.6% לעומת 2003 בה נרשמו הכנסות של 52.3 מיליון דולר. ההפסד הנקי יותר מהכפיל את עצמו מ-2.2 מיליון דולר ב-2003 ל-5.1 מיליון דולר. מניית ספיאנס הוסיפה היום 1.8% למחיר של 2.3 דולר.

אתמול צנחה מניית קליקסופטוור (CKSW:NASDAQ )ב-13% בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים. היום דיווחה החברה כי תספק לענקית הגז הבריטית בריטיש גז פתרונות תוכנה לניהול יעיל של שיבוץ 8,000 טכנאי השטח שלה, תמורת כמיליון דולר. היום איבדה המניה 0.8% ל-2.5 דולרים.

מניית גיוון אימג'ינג (GIVN:NASDAQ ) הוסיפה 0.9% ל-34.5 דולר. בבנק ההשקעות מריל לינץ' הותירו היום המלצה פושרת של "נייטרלי" למניה, למרות התוצאות הטובות שהציגה גיוון ברבעון הרביעי. גם ב-CIBC לא שינו את דעתם בנוגע לגיוון, אולם שם דווקא ממשיכים להמליץ על המניה ב"תשואת יתר" עם מחיר יעד של 40 דולר.

בית ההשקעות פרודנשיאל החל לסקר את מניית טבע (TEVA:NASDAQ)בהמלצה של "תשואת יתר" ובצירוף מחיר יעד של 33 דולר. טבע עלתה היום ב-1.7% ל-29.6 דולר. במהלך המסחר דיווחה טבע כי קיבלה אישור סופי מה-FDA לשיווק גירסה גנרית מתוצרתה לטבליות האנטיביוטיות של חברת גלקסו סמית' קליין מסוג אוגמנטין המיועדות ללעיסה. את האישור קיבלה טבע עבור מינון של 200 ו-400 מיליגרם. מכירות התרופה בגרסתה המקורית והגנרית הסתכמו בשנה האחרונה בכ-21 מיליון דולר. טבע הודיעה כי תחל לשווק את התרופה באופן מיידי.

ריט טכנולוגיות הקטנה, מקבוצת רד של האחים זיסאפל, עלתה ב-7.9% ל-3.1 דולרים, לאחר שבבית ההשקעות אונטרברג החלו לסקר את המניה בהמלצת "קנייה" ובצירוף מחיר יעד של 5 דולרים. באונטרבג העניקו המלצת "קנייה" למניה נוספת מקבוצת רד, סרגון נטוורקס, בתוספת מחיר יעד של 8 דולרים. סרגון הגיבה בעלייה של 1.7% ל-5.4 דולרים. בבנק אינווסטק חזרו על המלצה זהה לסרגון, אולם עם מחיר יעד נמוך יותר של 6.4 דולרים.

מניית אי.סי.איי (ECIL:NASDAQ)זכתה גם היא לסיקור ראשוני מאונטרברג עם המלצת "קנייה" למניה בתוספת מחיר יעד של 13 דולר - גבוה בכ-70% מהמחיר בשוק. לדעתם האנליסטים באונטרברג ראויה אי.סי.איי להיסחר במכפיל 25 ביחס לרווחים הצפויים לה ב-2006. המניה עלתה ב-2.2% בלבד ל-7.8.

עוד בין הישראליות - קומפיוג'ן איבדה 9.8% על רקע הדו"חות המאכזבים שפירסמה השבוע. שופינג.קום איבדה עוד 1.6% למחיר של 16.8 דולר, הנמוך בכ-7% מהמחיר בו הונפקה באוקטובר.

פורום וול סטריט מונחה ע"י יוסי כהן. המנחה הוא פעיל בשוק ההון, מחזיק או עשוי להחזיק במניות וניירות ערך, לרבות אלה המוזכרים בפורום או בכתבה. אין לראות בפורום זה ובנאמר בו ע"י מי מהצדדים משום המלצה לרכישה, מכירה או ביצוע פעולה בנייר ערך כלשהו

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?