חודשה עסקת המכירה של ריגס בנק לקבוצת הפיננסים PNC, לאחר שהתמוטטה לפני מספר ימים

ריגס הסכים לקבל 654 מ' ד' במזומן ובמניות - הצעה נמוכה מהמקורית ב-16% - ולבטל את התביעה נגד PNC; מוקדם יותר החודש חתם בנק לאומי בריטניה על הסכם לרכישת פעילות חטיבת ריגס בנק בבריטניה

עפרה שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפרה שלו

חודשה עסקת המכירה של ריגס בנק לקבוצת הפיננסים PNC, לאחר שהתמוטטה לפני מספר ימים. ריגס הסכים לקבל 654 מיליון דולר במזומן ובמניות - הצעה נמוכה מהמקורית ב-16% (ההצעה המקורית היתה 779 מיליון דולר). מוקדם יותר החודש חתם בנק לאומי בריטניה על הסכם לרכישת פעילות חטיבת ריגס בנק האמריקאי בבריטניה.

ביום שני דווח כי העסקה בין שני הבנקים האמריקאים קרסה בעקבות הודעת חטיבת הבנקאות של ריגס נשונל באישומים בדבר אי דיווח על העברות כספים חשודות. בעקבות כך הודיע ריגס על הגשת תביעה נגד PNC בגין הנזקים שנגרמו לו, לטענתו, בעקבות ההחלטה של PNC שלא לבצע את עסקת המיזוג המתוכננת.

מוקדם יותר החודש חתם בנק לאומי בריטניה על הסכם לרכישת פעילות חטיבת ריגס בנק האמריקאי בבריטניה תמורת 37 מיליון דולר. לאחר קריסת המיזוג מסר לאומי כי לביטול אין קשר לעסקה עמו והשלמתה הסופית צפויה עוד במהלך פברואר.

לאומי דיווח בסוף ינואר כי חתם על רכישת נכסי ריגס, העוסק במתן שירותי בנקאות פרטית ושירותי נאמנות, בתמורה ל-25 מיליון דולר. ההסכם כולל רכישה נוספת של עסקים בנקאיים שונים בלונדון, הכוללים תיק הלוואות ותיק פקדונות, תמורתם ישלם לאומי 12 מיליון דולר נוספים.

ריגס בנק, חטיבת הבנקאות הוותיקה של ריגס נשונל, נתונה זה חודשים במרכזה של שערוריית הלבנת כספים ושילמה בחודש שעבר 16 מיליון דולר כדי ליישב אישומים בדבר אי דיווח על העברות כספים חשודות שביצעה, ובכלל זה הפקות של יותר מ-10 מיליון דולר עבור הרודן הצ'יליאני לשעבר, אוגוסטו פינושה.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט