וול סטריט: גיוון אימג'ינג עולה ב-3% - בבריטניה יעניקו כיסוי רפואי מלא לשימוש בקפסולה לאבחונים במעי הדק

אורבוטק עולה ב-3% - בדויטשה בנק החלו לסקר את המניה בהמלצת "החזק"; פארמוס מוסיפה 1.5% - צפויה לקבל בקרוב 10 מ' ד'; טבע עולה ב-1.5%; EVS מטפסת ב-11.5% נוספים

עומרי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומרי כהן

לאחר שלושה ימים רצופים של מסחר במגמה חיובית בבורסות וול סטריט, נסחרים כעת המדדים המובילים במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים, לאחר שפתחו בירידות שערים קלות. מדד נאסד"ק נסחר בדומה לרמתו מאמש ומדד דאו ג'ונס מוסיף 0.3%. את העידוד שואבים היום המשקיעים משתי עסקות הרכישה הגדולות של ג'ונסון אנד ג'ונסון ושל סימנטק. מנגד, נרשמת אכזבה מסויימת מנתוני מקרו מעורבים.

אחת מ-30 החברות הכלולות במדד דאו ג'ונס, יצרנית הציוד הרפואי הגדולה בעולם ג'ונסון אנד ג'ונסון, אישרה אמש כי תרכוש תמורת כ-25.4 מיליארד דולר חברה נוספת במגזר הציוד הרפואי, גאיידנט. האחרונה נחשבת לאחת יצרניות המובילות בעולם בתחום המכשור לטיפול במחלות לב ומחזור הדם.

היום הודיעה חברת אבטחת המחשבים סימנטק על כוונתה לרכוש את חברת התוכנה וריטאס, שרכשה לפני שנתיים את פריסייס הישראלית, תמורת 13.5 מיליארד דולר במניות. תהיה זו עסקת הענק השנייה במגזר התוכנה השבוע, לאחר הודעתה של אורקל על רכישת מתחרתה הקטנה, פיפלסופט, תמורת כ-10.3 מיליארד דולר.

מספר נתונים מקרו כלכליים פורסמו היום בארה"ב. בצד החיובי התעודדו המשקיעים מירידה חדה מן הצפוי, של כ-43 אלף, במספר התביעות החדשות שנרשמו בשבוע שעבר לדמי אבטלה, ואלו הסתכמו ב-317 אלף. בוול סטריט ציפו למספר גבוה הרבה יותר של כ-340 אלף תביעות חדשות.

מנגד, נרשמה בחודש נובמבר עלייה נמוכה מן הצפוי בקצב התחלות הבנייה ואישורי הבנייה במדינה. הגירעון בחשבון השוטף של הממשל האמריקאי גדל ברבעון השלישי לשיא חדש - 164.7 מיליארד דולר. עם זאת, בוול סטריט מוצאים סיבה לנחמה, בעובדה שעל פי ציפיות הכלכלנים היה אמור הגירעון לתפוח לכ-170 מיליארד דולר.

בקרב המניות הישראליות טבע (TEVA:NASDAQ ) מוסיפה 1.5% ל-29 דולר, למרות שהחברה דיווחה כי היא וחברת התרופות ההודית ראנבאקסי (Ranbaxy) החלו לשווק את טבליות הקוינפריל (Quinapril) בעקבות האישור שקיבלה רנבקסי לתרופה. מדובר בגירסה הגנרית לטבליות האקופריל (Accupril) של חברת פארק דייויס, אשר מיועדות לטיפול ביתר לחץ דם. מכירותיה השנתיות של התרופה במונחי מקור נאמדות ביותר מחצי מיליארד דולר. במסגרת ההסכם בין שתי החברות תייצר ראנבאקסי את התרופה ואילו טבע תשווקה בארה"ב תחת המותג TEVA. ההכנסות שינבעו מהמכירות יתחלקו בין שתי החברות.

גיוון אימג'ינג (GIVN:NASDAQ ) עולה ב-3.1% ל-35.9 דולר, לאחר שדיווחה היום כי שירותי הבריאות בבריטניה אישרו את השימוש בקפסולת ה-PillCam מתוצרתה לאבחון דימומים ודלקות במעי הדק, ללא תשלום מצד המטופל. בבריטניה חיים כיום כ-58 מיליון בני אדם, ולדברי נשיא ומנכ"ל החברה, גבי מירון, מדובר בהודעה משמעותית ביותר עבור החברה. בגיוון ממתינים כי הקפסולות מתוצרתה יאושרו לטיפולים מסובסדים במדינות נוספות כגרמניה, צרפת ומרבית חלקי איטליה. בארה"ב ישנו כיום סבסוד לחולים על שימוש בקפסולה.

פארמוס (PARS:NASDAQ ) צפויה לקבל בקרוב 10 מיליון דולר מחברת התרופות בוש אנד לומב, לאחר שהאחרונה הודיעה אמש כי קיבלה את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) למוצר ה-Zylet לטיפולים אופטלמיים (בעיניים), אשר בבסיסו עומד טכנולוגיה שפותחה על-ידי פארמוס. בהתאם להסכם בין שתי החברות, תזכה פארמוס ל-10 מיליון דולר נוספים כשנתיים לאחר השקת התרופה ובהתאם לאבני דרך הקשורות למכירתה. בתגובה עולה המניה ב-1.7% ל-3.7 דולרים.

מנגד, אמדוקס (DOX:NYSE ) מאבדת 3% למחיר של 25.5 דולר. בבנק ההשקעות מריל לינץ' ציינו אתמול כי עדיין לא ברורות ההשלכות של המיזוג בין שתי חברות הסלולר האמריקאיות, ספרינט ונקסטל, על חברת הבילינג הישראלית. במריל לינץ' הוסיפו כי לנקסטל יש מערכות בילינג מתוחכמות של אמדוקס ואילו לספרינט חוזה עם המתחרה הגדולה של אמדוקס, קונברג'יס. לדעת האנליסטים קשה כעת לקבוע מי מבין השתיים תישאר ספקית פתרונות הבילינג של החברה הממוזגת, למרות שלדעתם הפתרונות של אמדוקס טובים יותר.

בבנק ההשקעות הגרמני, דויטשה בנק, החלו אתמול לסקר את מניית אורבוטק (ORBK:NASDAQ ) בהמלצת "החזק". בבנק הגרמני מעריכים כי אורבוטק ראויה להיסחר במכפיל 20 על רווחיה החזויים ב-2005, ממנו נגזר מחיר יעד של 20 דולר למניה. מחיר זה קרוב ביותר למחיר בו נסחרה אתמול המניה, כ-19.9 דולר, ומכאן נובעת ההמלצה הפושרת למניה. בדויטשה בנק הוסיפו כי למרות שמתחרותיה נסחרות לפי מכפיל 24, ראויה אורבוטק למכפיל נמוך יותר על רקע מתאם גבוה יותר, הקיים בינה ובין מדד המוליכים למחצה של פילדלפיה. עם זאת, מניית אורבוטק דווקא עולה היום ב-3.1% ל-20.5 דולר.

סרגון (CRNT:NASDAQ ) מוסיפה 2.5% ל-6.3 דולרים, לאחר שהחברה דיווחה היום על חוזה בהיקף של 1.3 מיליון דולר עם חברת סלולר-וואן, מפעילת סלולר מקומית ממדינת אריזונה שבארה"ב. במסגרת החוזה תספק סרגון לסלולר-וואן מערכות תקשורת אלחוטיות FibeAir מתוצרתה, אשר מאפשרות העברת נתונים בנפח גבוה בין שתי נקודות רשת המרוחקות עשרות קילומטרים זו מזו, ומשמשות תחליף לחיבורים נייחים, כדוגמת סיבים אופטיים. אתמול הפחית בנק אינווסטק את המלצתו לסרגון ל"החזק" והמניה איבדה בתגובה 2.5% מערכה.

קומטאץ' (CTCH:NASDAQ ) הקטנה מאבדת 4.2% למחיר של 46 סנט, למרות שהחברה הודיעה כי השלימה גיוס של 3.2 מיליון דולר בהקצאת מניות פרטית למשקיעים.

בית ההשקעות CIBC העלה היום את מחיר היעד למניית ליפמן (סימול: LPMA) ל-33 דולר והאחרונה מגיבה בעלייה של 4.6% למחיר של 29 דולר. עם זאת, ב-CIBC לא שינו את דירוגם למניה והותירו אותה על "תשואת מגזר". לדברי האנליסטים, צפויה החברה לסיים את הרבעון הרביעי עם הכנסות של לפחות 64.1 מיליון דולר ורווח נקי של 9.8 מיליון דולר - בגבול העליון של התחזיות שסיפקה הנהלת החברה.

מניית אלביט מערכות ראייה (EVSN:NASDAQ ) מוסיפה 11.5% ל-68 סנט ומשלימה עלייה דו-יומית של 51%. אתמול דיווחה החברה כי תספק מערכות בדיקה מתוצרתה ליצרנית פלדה הודית תמורת כ-1.5 מיליון דולר.

מנגד, מאבדת מניית נקסוס (NXUS:NASDAQ ), החברה האם של פוינטר ושגריר, 7.1% למחיר של 13 סנט, לאחר שזינקה אתמול ב-40%.

בקווב (BWEB:NASDAQ ) בולטת בירידה של 11.8% ל-68 סנט במחזור גבוה של כמעט 800 אלף מניות.

פורום וול סטריט מונחה ע"י יוסי כהן. המנחה הוא פעיל בשוק ההון, מחזיק או עשוי להחזיק במניות וניירות ערך, לרבות אלה המוזכרים בפורום או בכתבה. אין לראות בפורום זה ובנאמר בו ע"י מי מהצדדים משום המלצה לרכישה, מכירה או ביצוע פעולה בנייר ערך כלשהו

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים