פארמוס: האנליסטים חלוקים ביחס לתוצאות הניסוי מאתמול אך אופטימיים בנוגע לתוצאות בחודש הבא

RBC סבור כי "התוצאות טובות יותר מהנראה לעין" ו"המבחן בו הוכיחה התרופה השפעה חיובית כולל פרמטרים הקרובים לאלו הנבדקים בניסוי ה-TBI; בית ההשקעות Harris Nesbitt: "התוצאות חלשות"

שירלי יום-טוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירלי יום-טוב

יום מסחר סוער נרשם אתמול במניית פארמוס. עם פרסום תוצאות הניסוי הקליני השני בתרופת הדקסניבינול, לטיפול בהפרעות קוגניטיוויות לאחר ניתוח מעקפים בלב, החלה המניה ליפול ב-10% במסחר לפני הפתיחה. זמן קצר לאחר הפתיחה הירידות אמנם התמתנו, אך המניה נותרה בטריטוריה שלילית כל הערב ונעלה לבסוף בירידה של 4% למחיר של 3.6 דולרים, במחזור גבוה של 2 מיליון מניות.

חיים אביב, מנכ"ל החברה, אמר אתמול כי התוצאות טובות ומעודדות, אך ייתכן כי המשקיעים בחרו להתמקד דווקא בפסקה, הדי מסובכת להבנה, שכללה גם התייחסות לחלק מהניסוי בו לא היתה התרופה אפקטיווית. ומה חושבים בבתי ההשקעות המסקרים את החברה? גם שם הדעות חלוקות. בבית ההשקעות RBC, המסקר את החברה ממאי האחרון, כתבו כי "התוצאות טובות יותר מהנראה לעין". בבית ההשקעות Harris Nesbitt, שהחל לסקר את החברה חודש אחרי RBC, סבורים לעומת זאת כי "התוצאות חלשות". ב-Ferris, Baker Watts מצטרפים לאופטימיים, ומפרשים את התוצאות כתומכות בהשפעה החיובית של התרופה.

ד"ר דיויד בוצ'י, אנליסט RBC, לא ציפה לגדולות ונצורות מהניסוי שתוצאותיו פורסמו אתמול. "הניסוי כלל רק 202 חולים שמתוכם רק 30%-40% מועדים לסבול מהפרעות קוגניטיוויות - מה שמקטין עוד יותר את המדגם", הוא כותב. בוצ'י סבור כי עדיף להתמקד בתוצאות המבדקים הבודקים את יכולת המטופל לבצע מטלות בהן היתה לתרופה השפעה, ולא להתרגש מכך שבבדיקות הממוחשבות, המתמקדות ביכולת הזיכרון של המטופל, לא היתה לתרופה השפעה. "אם יכולנו לבחור מבדק אחד מבין השניים האלה בו היינו רוצים לקבל תוצאות חיוביות - היינו בוחרים בראשון", ציין.

בחודש הבא צפויה פארמוס לדווח על תוצאות הניסוי בטיפול בדקסנבינול בפגיעות ראש כתוצאה מחבלה טראומטית. למרות שבוצ'י אינו מקיש באופן מפורש מתוצאות הניסוי של אתמול על אלו הצפויות בחודש הבא, הוא נותן למשקיעים חסרי הסבלנות חומר למחשבה. "המבחן שלפיו הוכיחה התרופה השפעה חיובית כולל את הפרמטרים הקרובים ביותר לאלו הנבדקים בניסוי ה-TBI", הוא מציין.

הדרך לשיווק מסחרי של התרופה עדיין ארוכה מאוד, אולם בוצ'י מניח כי שלב זה יגיע במחצית 2006, באירופה ובארה"ב. את גודל השוק הוא מעריך ב-600 מיליון דולר לשנה בארה"ב ו-500 מיליון דולר נוספים מחוצה לה וסבור כי ב-2008 תוכל החברה למכור ב-440 מיליון דולר. המלצתו נותרת על "תשואת יתר".

האריס נסביט: סקפטי אבל גם אופטימי

"חוסר היעילות של הדקסנבינול בחלק מהניסוי על חולי הלב גורם לכך שכעת לא ניתן להסתמך על מידע שעשוי היה לתמוך גם בהגשת בקשות רגולוטרויות, לאישור התרופה לטיפול ב-TBI", כותב האנליסט ד"ר תומס שריידר מבית ההשקעות האריס נסביט. "לכן, אם תוצאות ניסוי ה-TBI לא יהיו חיוביות מאוד, ייתכן ויידרש ניסוי נוסף", הוא ממשיך לצנן את ההתלהבות. עם זאת, הוא צופה כי התוצאות אכן יהיו חיוביות, ושומר על המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 7 דולרים.

לוח הזמנים של בית ההשקעות להמשך מדבר על הגשת בקשה לאישור התרופה לטיפול ב-TBI במחצית השנייה של 2005 ואישור ותחילת שיווק במחצית הראשונה של 2006.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"