בבנק אגוד עדיין שומרים פינה חמה בלב לצורן - הותירו המלצת "קנייה" למרות אזהרת הרווח של החברה

מחיר היעד עומד על 18.7 דולר - גבוה ב-36% מהמחיר בשוק; האנליסט ברנרד מנור מעריך שהחברה נפגעה גם מתחרות מחירים בתחום המצלמות הדיגיטליות

עידו אלון
עידו אלון

אזהרת הרווח של צורן (ZRAN:NASDAQ) הביאה חלק גדול מהאנליסטים ליישר קו ולהנמיך את ציפיותיהם. שונה מכך הוא ברנרד מנור, האנליסט של בנק אגוד, שנותר עם המלצת "קנייה" במחיר יעד של 18.7 דולר, הגבוה ב-36% משערה כיום. גם לפני אזהרת הרווח העניק מנור לחברה המלצת "קנייה" במחיר יעד גבוה יותר של 19.6 דולר.

עם זאת, מנור מקצץ את תחזיתו להכנסות צורן ב-2004 מהיקף של 440 מיליון דולר להיקף של 410 מיליון דולר, וכן את תחזית הרווח התפעולי פרופורמה (בנטרול הוצאות ומחיקות חד פעמיות) מ-33 מיליון דולר ל-22 מיליון דולר.

צורן נפגעה מעודף היצע נגני ה-DVD בשוק הסיני, שלו היא מספקת שבבי דחיסה של קול ותמונה. נתון זה פגע גם בכל מתחרותיה, אשר פירסמו אזהרות דומות שבועיים לפני צורן. אבל מנור מעריך כי החברה גם נפגעה מתחרות המחירים בין יצרנים יפאניים וטייוואניים של מצלמות דיגיטליות, שגם להם מספקת צורן שבבים. לדבריו, מלחמות אלו פגעו בנתח השוק של היצרנים הטייוואניים, ולכן לירידה בביקוש לשבבי צורן ברבעון השלישי.

חלק ניכר מהאנליסטים (7) עדיין מסקרים את צורן בהמלצות "קנייה", אולם מרביתם ממליצים על "החזק". צורן איבדה 20% מתחילת 2004, למחיר של 13.8 דולר. לאחר נפילה זו נסחרת החברה בשווי שוק של 589 מיליון דולר, המשקף לה מכפיל של 18 לרווחים שחוזים לה האנליסטים ל-2005, בדומה למכפילים שבהם נסחרות מתחרותיה.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן