מאבק שליטה על מועדון הכדורגל מנצ'סטר יונייטד: הברוקר הבריטי סימור פירס נגד המיליארדר האמריקאי מלקולם גלייזר

בעלי המניות הגדולים במנצ'סטר יונייטד עשויים להסכים למכור מניותיהם למלקולם גלייזר ב-310 פני למניה - מחיר שישקף ליונייטד שווי של 813 מיליון ליש"ט

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

המיליארדר האמריקאי מלקולם גלייזר המבקש לרכוש את מועדון הכדורגל מנצ'סטר יונייטד ייאלץ להתמודד מול הצעה מתחרה שהגיש קית' האריס, יו"ר בית ההשקעות הלונדוני סימור פירס ואוהד ותיק של מנצ'סטר יונייטד. כך דיווח היום "אובזרוור" הבריטי.

בעלי המניות הגדולים במנצ'סטר יונייטד, השותפים האירים ג'ון מאנייר וג'יי.פי מקמאנוס המחזיקים ב-28.9% ממניות המועדון, עשויים להסכים למכור את מניותיהם במועדון למיליארדר האמריקאי מלקולם גלייזר במחיר של 310 פני למניה - אשר ישקף ליונייטד שווי של 813 מיליון ליש"ט (1.46 מיליארד דולר). כך דיווח היום ה"טיימס" הבריטי.

"אין בכוונתו למכור את המניות אלא אם כן נקבל הצעה מדהימה, כלומר הצעה במחיר של יותר מ-300 פני למניה", אמר מקור המקורב לשותפים האירים ל"טיימס".

האריס מקווה לשכנע את מאנייר ומקמאנוס למכור לו את מניותיהם במועדון, אולם הוא טרם הבטיח את התמיכה הפיננסית הנדרשת למהלך. עם זאת המימון הנדרש עשוי להגיע מענק הבנקאות HSBC - בו שימש האריס בעבר כראש מחלקת בנקאות ההשקעות.

במקרה שיצליח לגייס את המימון הנדרש, עשוי האריס להצליח לחסום את הצעת הרכש של גלייזר על ידי כך שיאחד כוחות עם אוהדי מנצ'סטר המחזיקים בכ-17% ממניות המועדון.

האריס, דמות מוכרת בחוגי הכדורגל הבריטי, העריך כי מאנייר ומקמאנוס יעדיפו הצעה שלו על פני הצעת גלייזר - הבעלים של קבוצת הפוטבול האמריקאית טמפה ביי ובעל 19.2% ממניות יונייטד - לנוכח התנגדות מרה בחוג אוהדי המועדון לניסיון ההשתלטות מצדו.

גלייזר מינה את בנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן צ'ייס כיועץ לרכישה. בשבוע שעבר הודיע מנצ'סטר יונייטד, אחד ממועדני הכדורגל היחידים בעולם שהם חברה בורסאית, כי קיבל הצעת רכש ראשונית מגלייזר.

מנצ'סטר יונייטד, מועדון הכדורגל הגדול בעולם במונחי הכנסות, רשם ירידה של 35% ברווח הנקי בשנה החולפת ל-19.4 מיליון ליש"ט (35 מיליון דולר) או 7.4 פני למניה. הכנסות המועדון ירדו ב-2% ל-169 מיליון ליש"ט (312 מיליון דולר). המועדון ייחס את הירידה ברווח השנתי לנסיגה בהכנסות מזכויות שידור.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"