הדיסק און קי חובר ל-Cruzer: אם סיסטמס וסנדיסק ישתפו פעולה; דב מורן: "זה יגדיל השימוש במוצרי החברות"

שיתוף הפעולה כולל פיתוח סטנדרטים טכנולוגיים ורשיונות הדדיים לשימוש בפטנטים; מוצר הדיסק און קי תרם כ-73% מכלל הכנסות אם סיסטמס ברבעון האחרון; מניית החברה מוסיפה כ-4.5%

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

שיתוף פעולה מעניין נרקם בשנה האחרונה בין החברות אם סיסטמס (FLSH:NASDAQ)וסנדיסק (סימול SNDK), עליו הודיעו היום השתיים. ההסכם, המוגדר אסטרטגי, כולל מחויבות לשיתוף פעולה בתחומים הקשורים לרכיבי אחסון מידע מבוססי זיכרון מהיר, בעלי ממשק USB - דוגמת מוצר ה-DOK של אם סיסטמס. במסגרתו ייקבעו סטנדרטים טכנולוגיים המיועדים להרחיב את הפונקציונליות בשימוש במפתחות הזיכרון. בנוסף, כולל שיתוף הפעולה רשיונות הדדיים לשימוש בפטנטים כך ששתי החברות הסכימו לא לתבוע אחת את השנייה על שימוש בטכנולוגיות המוגנות תחת פטנט.

"זה שיתוף פעולה טוב בין שתי השחקניות המובילות בשוק הזה", אומר היום דב מורן, מנכ"ל אם סיסטמס. מורן מספק דוגמאות לבעיות שעשויות להיפתר באמצעות שיתוף הפעולה. כך למשל, אפליקציה המיועדת כיום לאחסון על מפתח זיכרון של סנדיסק, אינה מתאימה באופן מלא לאחסון על מפתח זיכרון של אם סיסטמס. כלומר, הפלטפורמה החדשה והסטנדרטים שיפתחו שתי החברות יאפשרו לצדדים שלישיים לפתח יישומים חדשים. להערכתו, שיתוף הפעולה יגדיל את השימוש במוצרים של שתי החברות.

רכיבי אחסון המידע, דוגמת ה-Disk On Key של אם סיסטמס, הם מוצרים בגודל של מפתח, המכילים רכיב זיכרון מהיר (Flash), ונועדו להחליף את הדיסקט המיושן. המפתח מתחבר לשקע ה-USB של המחשב, ומאפשר שמירת מידע מסוגים שונים (מסמכים, מצגות, קבצי מוזיקה) באמצעות "גרירה" פשוטה המתבצעת על המסך. אם סיסטמס נחשבת לחלוצה בתחום הפיתוח הטכנולוגי של המוצר וסנדיסק כמובילת שוק בתחום כרטיסי זיכרון בכלל. אם סיסטמס מוכרת את המוצר שלה בעיקר באמצעות הסכמי OEM עם יצרניות מחשבים כמו IBM ו-HP, בעוד שסנדיסק מוכרת את מוצר ה-Cruzer בעיקר לשוק הקמעונאי. כאשר יתבסס הסטנדרט החדש, מתכוונות שתי החברות לספק רשיונות כדי לעודד אימוץ נרחב של התקן החדש.

סנדיסק האמריקאית פועלת בשווקים נוספים כמו כרטיסי זיכרון למצלמות דיגיטליות, ומנוהלת על ידי אלי הררי. החברה מחזיקה מרכז פיתוח בתפן, ונסחרת בוול סטריט לפי שווי שוק של כ-3.8 מיליארד דולר. ברבעון השני היא רשמה רווח של 71 מיליון דולר תחת הכנסות של 433 מיליון דולר.

שוק רכיבי אחסון המידע צמח מאוד בשנים האחרונות, ואת הביטוי לכך ניתן לראות בין היתר בתוצאות אם סיסטמס. ברבעון השני הסתכמו מכירות ה-DOK ב-63 מיליון דולר, צמיחה של 42% ביחס לרבעון הקודם. סך כל ההכנסות ברבעון היו 86.1 מיליון דולר, והרווח הנקי היה 5.4 מיליון דולר.

ההודעה על שיתוף הפעולה מסייעת למניית אם סיסטמס לעלות בכ-4.5% למחיר של 12.4 דולר, המשקף לחברה מכפר סבא שווי שוק של 431 מיליון דולר. מחיר המניה נמוך בלא פחות מ-33% מהרמה בה היא נסחרה בתחילת השנה, דבר שאיפשר אז הנפקה שנייה בה גויסו 120 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן