רבעון שיא לקמטק עם רווח של 18.5% מהמחזור; סמנכ"ל הכספים: לא נוכל להבטיח שיעורי רווח כאלה בהמשך

משה עמית: "המטרה שלנו היא רווח שיהווה 14%-17% מהמחזור"; שרפה 3.5 מ' ד' ונותרה עם 9.3 מ' ד' בקופה לאחר שלא הצליחה בביצוע ההנפקה; ההכנסות היו 17.4 מ' ד' - רבעון שישי של גידול

גתית פנקס
גתית פנקס

רבעון שישי ברציפות של גידול בהכנסות, רווח נקי זה הרבעון הרביעי ברציפות, שולי רווח גולמי גבוהים, וציפיות להמשך הצמיחה - אלו רק חלק מהבשורות הטובות שחברת קמטק (CAMT:NASDAQ) משגרת לוול סטריט במסגרת תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון השני. מניית החברה לא נותרה אדישה אתמול לדו"חות ורשמה זינוק נחשוני של 19%.

בצד החיובי פחות ניתן לדבר על תזרים שלילי מפעילות הגורע סכומים נכבדים מקופת המזומנים שלה, שגם כך אינה כה מרופדת, וכן על חוסר הצלחתה להשלים את ההנפקה השנייה שלה בנאסד"ק. הביטול יוביל אותה להוצאה חד פעמית של מיליון דולר ברבעון השלישי.

מכל מקום, הכנסותיה של קמטק ממגדל העמק, המפתחת ומייצרת מערכות לשוק הבדיקה האופטית (AOI), היו ברבעון השני 17.4 מיליון דולר - עלייה מרשימה של 33% מהרבעון הראשון של 2004 וברף העליון של הנחיותיה המוקדמות. "אנחנו רואים בתוצאות אלה יוצאות דופן", אומר משה עמית, סמנכ"ל הכספים של קמטק, "בכל אחד מ-6 הרבעונים האחרונים שיפרנו בממוצע את ההכנסות ב-25% כל רבעון מרמה של 4.7 מיליון דולר ואנחנו בהחלט שבעי רצון מהצמיחה המהירה הזו", הוא אומר.

עמית מסביר כי לאור התחושה הנוחה עם מצבה של החברה, הדרישה למוצריה של קמטק תוסיף להתגבר והיא תוכל לצמוח ברבעון השלישי ב-5%-15%. אם אמנם כך יהיה, ההכנסות יסתכמו ב-18.2-20 מיליון דולר ברבעון הבא.

הרווח הגולמי היווה 52% מהמחזור, ההוצאות התפעוליות הסתכמו ב-5.7 מיליון דולר והרווח התפעולי של קמטק היה 3.4 מיליון דולר. בשורה התחתונה, החברה הצליחה לדווח על רווח נקי של 3.2 מיליון דולר (12 סנט למניה) - לא פחות מ-18.5% מההכנסות.

"אנחנו מקווים השנה לצמוח מרבעון לרבעון אך קשה יהיה לנו להתחייב לגבי השורה התחתונה ברזולוציה של סנט למניה", אומר עמית. "קשה לנו להבטיח שיפור ברווח ברבעון הבא מאחר שכאשר גדלים בצורה כל כך מהירה בהכנסות יש עיכוב קל בהוצאות שניכרות רק כמה רבעונים מאוחר יותר. מה שכן, מודל המטרה שלנו לרבעונים הבאים ב-2004 הוא לרווח שיהווה 14%-17% מהמחזור, ואותו נשיג גם אם הגידול ייתמתן", הוא מוסיף.

הרבעון היה הראשון בו כללה החברה את מכירות מוצר הפלקון. זו מערכת המיועדת לביצוע בדיקות Wafers, פרוסות סיליקון, בסיום תהליך ייצורם. המוצר בודק בצורה תלת מימדית את הפרוסות והחברה מתחרה כאן באוגוסט האמריקאית וברובוטיק ויז'ן. "חברות אלה דומות לנו מבחינת הגודל ולא מתחרות גדולות כמו שאורבוטק בשבילנו בתעשיית ה-PCB, המעגלים המודפסים", אומר עמית. "קשה לנו לחזות מכירות של הפלקון אך זהו שוק של 100 מיליון דולר והוא עשוי להיות שליש מהמכירות שלנו ב-2005".

ברבעון השני מכירות הפלקון היו כ-1.3 מיליון דולר. תחזיות בוול סטריט מדברות על הכנסות של כ-90 מיליון דולר לקמטק בשנה הבאה ואם כך, הרי שההכנסות מהפלקון יכולות להסתכם בכ-30 מיליון דולר ב-2005. תחום ה-PCB יהווה כ-50% ומוצרי ה-HDI יהוו 15% בקירוב. חטיבה זו מאפשרת בדיקת טיב פני השטח של המצעים שיחד עם שבבים מהווים את המארז הכולל. מכונת פלקון ממוצעת נמכרת בסכום מינימלי של 450-500 אלף דולר ויכולה להגיע עד 750 אלף דולר. שולי הרווח הגולמי של החברה צפויים להשתפר בהמשך ככל שמכירות הפלקון יעלו.

שני סעיפים במאזן קמטק תפחו לאורך זמן - יתרת הלקוחות לרמה של 20.5 מיליון דולר ומלאים לרמה של 19.3 מיליון דולר. בנוסף, תזרים החברה מפעילות שוטפת היה שלילי ברבעון וגרע מקופתה כ-3.5 מיליון דולר. "כשגדלים בכאלה שיעורים גבוהים בהכנסות לאורך 6 רבעונים צריך לממן את הגידול בהון חוזר. היו לנו ברבעון לקוחות שנאלצנו לתת להם תנאי תשלום חריגים ובמקביל, היה עלינו לשמור על רמות מלאי גבוהות. אנחנו מקווים כי תוך זמן סביר התזרים יהיה חיובי".

הירידה בקופה, כך נראה, היא נקודה מעט מדאיגה עבור קמטק. נכון, החברה אינה במצוקת מזומנים אך כפי שעמית אומר "היינו שמחים אם היו לנו עוד מיליוני דולרים בקופה. גם כך, אין המצב שלנו קריטי", הוא אומר. באחרונה החברה משכה את התשקיף לקראת הנפקתה השנייה לאור תנאי השוק כאשר כוונתה המקורית היתה למכור 5 מיליון מניות במהלך שהיה מוסיף לה 20-30 מיליון דולר. כעת יש לחברה בקופה 9.3 מיליון דולר ו-3.3 מיליון דולר נוספים בקו אשראי מבנק לאומי.

"ההנפקה לא הצליחה אך ייתכן שבשינויים מסוימים נחזור עליה או נמצא דרכים אחרות לגיוס כסף", אומר עמית. "יש לנו את קו האשראי ונוכל אף להגדילו, או לגייס אג"ח להמרה או ביצוע הנפקה פרטית - הרבה אפשרויות שנשקלות". מאז הרמות הגבוהות יחסית של המניה בפברואר היא איבדה 45% מערכה. שווי השוק של החברה בבורסת הנאסד"ק הוא כ-115 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן