טקנומטיקס תספק פתרונות בקרת ייצור ליצרנית מכוניות יפאנית בחוזה המוערך ב-5-10 מיליון דולר

סמנכ"ל הכספים: יש לנו אפשרות לשלש את הסכום כאשר החברה היפאנית תבחר בפתרונות שלנו למחלקות נוספות; יישום הפתרונות יתפרש עד סוף 2004

גתית פנקס
גתית פנקס

חוזה חדש המוערך בשוק ב-5-10 מיליון דולר לחברת טקנומטיקס (TCNO:NASDAQ) הישראלית המתמחה בפתרונות לתכנון ובקרת תהליכי ייצור בתעשיית האלקטרוניקה, התעופה והרכב. טקנומטיקס הודיעה היום כי החלה ביישום פתרונות ה-eMPower שלה לבקרת תהליכי ייצור אצל שיצרנית מכוניות יפאנית, שאת שמה לא חשפה, עבור תהליך ייצור שלדות המכוניות.

החוזה נחתם מוקדם יותר השנה, ותהליך יישום הפתרונות צפוי להתפרש גם על המשך 2004. אורן שטיינברג, סמנכ"ל הכספים של טקנומטיקס אומר כי ההתקנה תסתיים עד סוף השנה. "לאורך שנים היה לנו תהליכי עבודה עם מספר חברות יפאניות שמה שאפיין אותן היתה אמביוולנטיות לגבי כמה רחוק ללכת עם הפתרונות שלנו", מסביר שטיינברג. "החברות הללו מאמינות יותר במחלקות IT שמפתחות פתרונות פנימיים ולכן אנחנו רואים בחוזה הנוכחי כהצלחה".

לדבריו, החברה מכרה בעבר פתרונות לחברה היפאנית בהיקף של עשרות אלפי דולרים וזו למעשה החדירה המשמעותית הראשונה שלה. ירון לוטן, נשיא ומנכ"ל טקנומטיקס, אמר בהודעת החברה כי יצרנית המכוניות היא ידועה בכל העולם ובכוונתה לשלש את הכנסותיה מתחום הרכבים בארה"ב במהלך השנים הקרובות.

את פתרונות ה-eMPower מוכרת טקנומטיקס למספר יצרניות רכבים גדולות ובהן פורד, GM, דיימלר-קרייזלר, BMW, מאזדה וסוזוקי. במקרה של היצרנית היפאנית, הפתרון יהיה בשימוש משלבים מוקדמים ביותר של תכנון המוצר ותהליך האימות, כמו גם סימולציות ייצור דיגיטליות ורובוטיקה.

"יש שני סוגים של מודלים לחדירה לחברות גדולות", אומר שטיינברג, "האחד הוא מכירה לכל 4 מחלקות הייצור של יצרנית המכוניות הכוללות את השלדות, מנועים, הרכבה סופית ולוגיסטיקה. השני, הוא כניסה לכל מחלקה בנפרד. החברה היפאנית נקטה בגישה השניה ואנחנו מאמינים כי יש לנו פוטנציאל כאן לשילוש סכום העסקה ברגע שהיא תבחר את הפתרונות גם למחלקות נוספות". שטיינברג מעריך כי הרחבת החוזה תהיה רק לאחר שנה.

יש שני סוגים של מודלים שמצליחים לחדור לחברות רכב גדולות. יש 4 מחלקות ייצור: בודי אנד ווייט ¿ שלדות; מחלקת מנועים - פאור טריין; הרכבה סופית - מושבים, מראות ופיינל אסמבלי; לוגיסטיקה. כך, יש שני סוגים של כניסות לחברות: אחת ¿ חברה שהולכת על פתרון כניסה מלא לכל המחלקות בפעם אחת והשניה, כמו בעסקה עם פג'ו ב-2003 שבאחרונה ¿ כניסה לכל מחלקה בנפרד.

בניגוד לשיפור הפיננסי אצל טקנומטיקס, מנייתה דווקא נוטה לירידות. מאז תחילת הרבעון השלישי היא נפלה במצטבר ב-11% וכיום שווי השוק של החברה הוא כ-135 מיליון דולר בבורסת הנאסד"ק. החברה דיווחה באחרונה על הכנסות של 24.2 מיליון דולר ברבעון השני של השנה ועל רווח נקי של 400 אלף דולר שהם 3 סנטים למניה.

בטקנומטיקס קיוו באחרונה כי הרווחיות תוסיף להשתפר מרבעון לרבעון השנה וכי הצמיחה בשורה העליונה תהיה של 15%-20% כך שרמת המכירות השנתית תסתכם ב-100-104 מיליון דולר. טקנומטיקס סיימה את הרבעון השני עם 38 מיליון דולר בקופה, כאשר מנגד יש לה הלוואה בנקאית בגובה 22.5 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן