מישהו משקר לגבי גוגל

בחודש שעבר דיווח "ניו יורק טיימס" כי מיקרוסופט במו"מ לרכישת מפעילת מנוע החיפוש המצליחה. השבוע אמר ביל גייטס ל-"USA טודיי" כי לא היו דברים מעולם

דן גילמור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן גילמור

ב-31 באוקטובר דיווח "ניו יורק טיימס" כי מיקרוסופט (MSFT:NASDAQ) מנהלת מו"מ לרכישת גוגל. העיתון ציטט "מנהלים בחברה ואנשים נוספים שתודרכו לגבי השיחות", אשר ביקשו לשמור על עילום שם, ודיווח כי מיקרוסופט פנתה למפעילת מנוע החיפוש ושירותי תמחור הפרסום המצליחה "כדי לדון במגוון אפשרויות, בהן אפשרות של השתלטות".

השבוע ציטט העיתון "USA טודיי" מדבריו של מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, לפיהם שיחות אלה כלל לא התקיימו. "מעולם לא קיימנו שיחות עם גוגל לגבי רכישה מכל סוג שהוא", אמר לעיתון.

או קיי, כנראה שמישהו שיקר לנו.

האם ייתכן שזה היה גייטס? הנטייה שלו להתנכר מעת לעת לאמת מוכרת היטב. אך במידה שהוא שיקר בעניין זה, הוא עשה זאת ביחס לעניין מהותי הנוגע לעתיד החברה, וחוקי ני"ע לא רואים בעין יפה התנהגות מסוג זה מצד מנהלים בכירים. לכן אני מניח שהוא דובר אמת.

אני גם נוטה להאמין לו משום שבכתבה ב"טיימס" צוטטו אנשים שביקשו לשמור על עילום שם. העיתון, בצייתו לכללי האתיקה המחייבים עיתונאים בעת פרסום ציטוטים שלא לייחוס, איפשר בכך לגורמים בגוגל לנצל אותו כבמה לקידום ענייניהם.

עיתונאים מנוצלים על ידי מקורותיהם כל הזמן. אך כשהם מנוצלים בצורה קיצונית, או כאשר יש להם סיבה טובה להניח כי הוטעו על ידי אנשים שביקשו לקדם סדר יום שהציבור אולי אינו מודע לו, עלינו לגלות זאת לציבור
יומן האינטרנט
ה-IPO, במידה שאכן תתרחש, צפויה להיות האירוע הפיננסי המתוקשר ביותר מאז הנפקתה המתוקשרת של נטסקייפ בבורסה בשנת 1995. עד כמה שגוגל תהיה חברה טובה - ואין ספק שמדובר בעסק מצוין ממרבית הבחינות - מתעוררת תחושה לא נוחה כי עמק הסיליקון מתחיל לחזור לימי הבועה שבהם גורמים פנימיים העתיקו את כל הסיכונים לשווקים הציבוריים, בשל תאוות בצע בכל הדרגים, ובכלל זה של המשקיעים הקטנים.

"בשלב זה", כתב רוב, "חוסר האמון שלי כלפי חברות ההון סיכון של עמק הסיליקון עולה אפילו על זה שאני חש כלפי מיקרוסופט, ואין לי שום רצון לצפות באותם אנשים העושקים את ציבור המשקיעים פעם נוספת".

יש בי הערכה רבה ל"טיימס" והייתי שמח לו העיתון היה ממשיך לעקוב אחרי הסיפור. האם כתבי העיתון, ואחר כך קוראיו, הוטעו בכוונה תחילה על ידי חברה (או אנשים שקשורים אליה) שיש לה מוניטין של חברה ישרה? אינני מצפה שה"טיימס" יחשוף את זהות מקורותיו; תהיה בכך הפרה של כללי האתיקה העיתונאים. אך בהחלט עולה צחנה מהסיפור הזה.

עיתונאים מנוצלים על ידי מקורותיהם כל הזמן. אך כשהם מנוצלים בצורה קיצונית, או כאשר יש להם סיבה טובה להניח כי הוטעו על ידי אנשים שביקשו לקדם סדר יום שהציבור אולי אינו מודע לו, עלינו לגלות זאת לציבור.

הכותב/ת נמנה/ית על צוות הכתבים ו/או בעלי הטורים של אתר TheStreet.com. המידע המובא אינו מהווה בשום אופן המלצה לרכוש או למכור מניות. הכותב והחברה בה הוא מועסק עשויים להחזיק בניירות ערך שונים, לרבות בניירות ערך המוזכרים בכתבה זו. בכל מקרה, אין לראות בכתבה זו משום המלצה לרכישה או מכירה של ניירות ערך.

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה