חברת הלוויין אקוסטאר הפסידה 175.6 מיליון דולר ברבעון בעקבות ביטול המיזוג עם יוז

הכנסותיה צמחו ב-15% ל-1.32 מיליארד דולר; נאלצה לשלם פיצוי של 690 מיליון דולר על ביטול המיזוג

דפנה מאור
דפנה מאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה מאור
דפנה מאור

אקוסטאר (סימול DISH), חברת הטלוויזיה בלוויין השנייה בגודלה בארה"ב, רשמה הפסד נקי של 175.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי. ההפסד נבע מתשלום חד פעמי של 690 מיליון דולר בו פיצתה את יוז אלקטרוניקס (סימול GMH) על ביטול המיזוג ביניהן.

ברבעון המקביל רשמה החברה הפסד של 42.9 מיליון דולר. הרווח על בסיס EBITDA היה 193.1 מיליון דולר - 10 מיליון דולר יותר מתחזיות האנליסטים.

הכנסות אקוסטאר ברבעון היו 1.32 מיליארד דולר, צמיחה של 14.8% לעומת התקופה המקבילה, ומעט מעל התחזיות. מספר המנויים צמח ב-20.5% לעומת השנה הקודמת והסתכם ב-8.2 מיליון בסוף 2002. אקוסטאר צופה כי מספר מנוייה יגדל השנה במיליון.

אקוסטאר, מפעילת דיש נטוורקס, חתמה באוקטובר 2001 על הסכם לרכישת מתחרתה הגדולה יוז, המפעילה את רשת דיירקטי.וי, תמורת 25 מיליארד דולר במניות - סכום שהצטמצם בחלוף הזמן ל-18 מיליארד דולר עם ירידת ערך המניות. הסכם המיזוג הושג לאחר מאבק ממושך בו ניסתה ניוז קורפ לרכוש את יוז - הנשלטת על ידי ג'נרל מוטורס. אקוסטאר ויוז חולקות ביניהן את שוק הטלוויזיה בלוויין בארה"ב, עם מאגר מנויים של כ-19 מיליון.

הרשויות התנגדו למיזוג בטענה שיגרום למונופול באזורים בארה"ב בהם לא פועלות חברות כבלים. אקוסטאר עצמה קיימה מגעים לא רשמיים עם ניוז קורפ, למרות היריבות השוררת בין יו"ר החברה, צ'רלי ארגן, לבין מרדוק מניוז. כמו כן קיימה אקוסטאר מגעים עם ליברטי מדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם