וול סטריט: מגמה שלילית בפתיחת המסחר על רקע נתוני מקרו; טבע עולה ב-1% לאחר דו"ח של מריל לינץ'

מריל לינץ' העניק לטבע מחיר יעד של 45 דולר - פרמיה של 18% על מחיר השוק; מטאלינק מאבדת 8% לאחר שדיווחה אמש על הרעה בתוצאותיה;

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

יום המסחר בוול סטריט נפתח כמעט ללא שינוי במדדים על רקע נתוני התמ"ג שהיו נמוכים מהצפוי לרבעון הרביעי, אך בסיכום שנתי הצביעו על עלייה של 2.4%. אולם כעת המדדים המובילים נסחרים בירידות - נאסד"ק מאבד 0.5% ודאו יורד ב-0.2%.

בין המניות הישראליות בולטות בפתיחה מניית מטאלינק שיורדת ב-8% למחיר של 2.8 דולרים לאחר פרסום הדו"חות אמש בתום המסחר, שהצביעו על הרעה בתוצאות העסקיות. מניית טבע מוסיפה 1% למחיר של 38.5 דולר לאחר דו"ח חיובי ממריל לינץ'. תרו מוסיפה 0.2% למחיר של 33.9 דולר. צורן מאבדת 0.7% למחיר של 14 דולר לקראת פרסום הדו"חות הלילה.

סקירת טרום מסחר

ההפסד העצום עליו דיווחה אמש לאחר המסחר AOL טיים וורנר, ונתוני התמ"ג לרבעון הרביעי שהתפרסמו לאחרונה, צפויים להעסיק את המשקיעים בוול סטריט לפחות בתחילת יום המסחר. בינתיים, מצביעים החוזים על פתיחת מסחר חיובית בעלייה של 0.6% בנאסד"ק ו-0.2% ב-S&P500.

תאגיד המדיה AOL טיים וורנר דיווחה אמש על הפסד נקי של 45 מיליארד דולר לרבעון הרביעי ו-99 מיליארד דולר לשנת 2002 - ההפסד הנקי השנתי הגבוה ביותר בהסטוריה התאגידית. ההפסד העצום הזה נגרם בעיקר בשל הוצאה חד פעמית בגין ירידת ערכה של ההשקעה בספקית האינטרנט אמריקה און ליין, בהתאם לשוויה הנוכחי המצומק של החטיבה.

נתוני התמ"ג הראשוניים לרבעון הרביעי הצביעו היום על צמיחה של 0.7% - מתחת לצפי לעלייה של כ-1% וירידה משמעותית משיעור צמיחה של 4% שנרשם ברבעון השלישי.

עונת הדו"חות לרבעון הרביעי נמשכת והיום לאחר המסחר ידווחו החברות צורן (ZRAN: NASDAQ) , רדוויו (RDVW: NASDAQ) וטריון (TERN: NASDAQ) .

צורן, המפתחת שבבים עבור מוצרי צריכה כמו מכשירי DVD ומצלמות דיגיטליות, צפויה לדווח על הכנסות של 40 מיליון דולר ורווח נקי של 20 סנט למניה, כ-5.5 מיליון דולר, כך לפי תחזית הקונצנזוס בוול סטריט. צורן נסחרת לפי שווי שוק של 384 מיליון דולר.

בית ההשקעות מריל לינץ' פירסם היום דו"חות לגבי חברות התרופות טבע ותרו. האנליסט פול וודהאוס עדכן היום את המלצתו למניית טבע (TEVA: NASDAQ) לקראת פרסום תוצאותיה של החברה לרבעון הרביעי ולסיכום שנת 2002. וודהאוס מעניק למניית החברה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 45 דולר - כ-18% מעל מחיר השוק.

לגבי תרו (TARO: NASDAQ) ציין וודהאוס כי הוא צופה שהחברה תדווח ב-2003 על רווח נקי של 2.04 דולרים למניה - תחזית העומדת הרבה מעל תחזית הקונצנזוס של 1.91 דולרים למניה. ולמרות זאת, בבית ההשקעות עדיין מעריכים שהתחזית שלהם היא שמרנית. בבית ההשקעות הותירו את המלצתם למניה על "קנייה" במחיר יעד של 46 דולר - פרמיה של 35% על המחיר בו נעלה אמש המניה את המסחר.

אמש לאחר המסחר דיווחה חברת השבבים מטאלינק (MTLK: NASDAQ) על הרעה נוספת בשורת ההכנסות ובשורה התחתונה. ההכנסות הסתכמו ברבעון הרביעי בכמיליון דולר - ירידה של 23% מהכנסות הרבעון הקודם ושל 41% מהרבעון המקביל אז הסתכמו ההכנסות ב-1.7 מיליון דולר. לשנת 2002 כולה הסתכמו ההכנסות ב-6.6 מיליון דולר - צניחה של 52% ביחס ל-2001 בה דיווחה על הכנסות של כ-14 מיליון דולר.

השורה התחתונה העידה על הפסד רבעוני נקי של 4.9 מיליון דולר או 27 סנט למניה. ב-2002 כולה מסתכם ההפסד הנקי ב-16.3 מיליון דולר או 89 סנט למניה - גידול של כ-46% ביחס להפסד שנרשם ב-2001. יחד עם זאת, מניית מטאלינק עלתה מאז תחילת השנה בכ-13% ושווי השוק של החברה מסתכם בכ-55 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?