נפילה של 52% ברווחי המו"לית דאו ג'ונס ברבעון הרביעי

הכנסות המו"לית של "וול סטריט ג'ורנל" ו"בארונ'ס" הרבעון נפלו ב-8% בעקבות פגיעה בתחום הפרסום; תחום האינטרנט וסוכנות הידיעות היו יציבים

דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור
דפנה מאור

דאו ג'ונס, המו"לית של "וול סטריט ג'ורנל" ו"בארונ'ס", סבלה מנפילה חדה ברווחיה ברבעון הרביעי בשל המשבר הקשה בענף הפרסום. דאו ג'ונס נפגעה קשה יותר ממוציאות לאור אחרות, בגלל תלות גדולה מהממוצע בפרסום, ובפרט פרסום בתחומים עסקיים וטכנולוגיים.

הרווח הנקי של דאו ג'ונס ברבעון היה 15.2 מיליון דולר, או 17 סנט למניה, לעומת 32.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. בניכוי הוצאות על קיצוצי כוח אדם ומחיקות שונות, רשמה החברה רווח של 28.2 מיליון דולר, בדומה לשנה שעברה. הרווח למניה היה 34 סנט, לעומת תחזיות ל-25 סנט למניה שנתנה החברה בדצמבר.

ההכנסות ברבעון הרביעי היו 396.8 מיליון דולר, ירידה של 8% לעומת הרבעון המקביל. עבור הרבעון הראשון צופה החברה רווח למניה של 5-9 סנט למניה. שטח הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל" צפוי ליפול ב-10%-12%.

בחלוקה לפלחים, רשמה דאו ג'ונס ירידה של 7.5% בהכנסות מעיתונות מודפסת, ל-246 מיליון דולר. תחום ההוצאה לאור האלקטרונית, הכולל את הגרסאות המקוונות לעיתוני החברה ואת סוכנות הידיעות דאו ג'ונס ניוזווייר, נרשמה יציבות עם הכנסות של 77.9 מיליון דולר. הכנסות מתחום הצרכנים באינטרנט אף עלו ל-13.89 מיליון דולר מ-12.46 מיליון דולר.

הכנסות העיתון מתפוצה של פרסומים מודפסים - מנויים ודוכנים - נשארו יציבות ב-68.9 מיליון דולר, בעוד שהכנסותיו מפרסום ירדו ב-10% ל-150.8 מיליון דולר.

במהלך החודש דיווח "ניו יורק טיימס" כי דאו ג'ונס שוקלת להוסיף מהדורת שבת לעיתון העסקי במטרה לשפר את מצבו של העיתון מול המתחרים ולמצוא כר חדש לפרסום. הפרויקט החדש נמצא בשלבי בדיקת היתכנות, ולא נקבע לוח זמנים לביצועו. הפצת העיתון בסופי שבוע עשויה להיות בעייתית עבור העיתון הכלכלי, שכן מרבית המנויים שלו מקבלים את העיתון במקום עבודתם - ובסופי שבוע תידרש מסירה בכתובתם בבית.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה