תביעה ייצוגית הוגשה בארה"ב נגד ביוטכנולוגיה כללית ומנהלים בכירים בחברה

לטענת התביעה הנתבעים העלימו מידע מהותי והפיצו מידע כוזב על הכנסות ורווחי החברה וגרמו בכך לניפוח מלאכותי של מחיר המניה, דבר שגרם נזק למשקיעים * פרשנות: הפטנט החשבונאי של ביוטכנולוגיה כללית (ארכיון)

בעז בבאי
בעז בבאי

מספר משקיעים מוסדיים, בעלי מניות בחברת ביוטכנולוגיה כללית (BTGC: NASDAQ) , הגישו תביעה ייצוגית בארה"ב נגד החברה ושלושה מנהלים בכירים בה בגין חשדות כי הפרו את חוקי הרשות לניירות ערך בארה"ב. השלושה שנתבעים הם המנכ"ל ויו"ר מועצת המנהלים של החברה, סים פאס, סמנכ"ל הכספים, יהודה שטרנליכט וכריסטופר קלמנט, נשיא וסמנכ"ל התפעול.

משרד עורכי הדין דקל-סבו הגיש את התביעה הייצוגית לבית משפט מחוזי בניו ג'רסי, ארה"ב, בשם המשקיעים שרכשו מניות של ביוטכנולוגיה כללית בתקופה שבין ה-19 באפריל 1999 ל-2 באוגוסט 2002. לטענת התביעה, הנתבעים העלימו מידע מהותי והפיצו מידע כוזב בנוגע להכנסות ורווחים של ביוטכנולוגיה כללית וגרמו בכך לניפוח באופן מלאכותי של מחירי מניות החברה, דבר שגרם נזק למשקיעים.

בספטמבר 2002 פירסמה חברת ביוטכנולוגיה כללית תיקונים לדו"חות 1999, 2000 ו-2001. בדו"חות המתוקנים היא גילתה לראשונה כי ברבעון הראשון של 2001, רשמה בספריה החזרה של תרופת האוקסנדרין בסכום של 2 מיליון דולר. ההכנסה מהאוקסנדרין שהוחזר, כך מתברר, דווחה כשנה וחצי לפני כן, ב-99'.

בדו"ח המתקן שפורסם ב-25 בספטמבר 2002, כותבת החברה כי דו"חות 99' תוקנו כדי לבטל רישום מכירה למפיץ בסכום של 2 מיליון דולר, בגלל "אי-ודאות משמעותית בקשר למימוש סכום החיוב במועד המכירה".

על הדו"חות הכספיים, המקוריים והמתוקנים, חתומים המנכ"ל ויו"ר מועצת המנהלים, סים פאס, וסמנכ"ל הכספים, יהודה שטרנליכט, לפחות מאז 98'.

מניות ביוטכנולוגיה כללית צנחו משיא של 20 דולר למניה בתחילת שנת 2000 לרמה של 3.2 דולר למניה כיום, מחיר המשקף לחברה שווי שוק של כ-190 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה