וול סטריט: הנאסד"ק איבד 2.2% אל מתחת ל-1,500 נקודות; צ'ק פוינט ירדה בכ-5.5% על רקע הורדת המלצה

קרדיט סוויס הוריד את המלצתו לצ'ק פוינט מ"קנייה" ל"החזק"; מניית ורינט הוסיפה 5%;

גל אשד
גל אשד

יום המסחר ננעל היום בירידות חדות במדדים המובילים. מדד הנאסד"ק איבד 2.2% לרמה של 1,497 נקודות ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-1.3% לרמה של 9,516 נקודות.

בין המניות הישראליות בלטה היום מניית ורינט שעלתה ב-5% למחיר של 11.1 דולר על רקע המלצה חיובית. מניית צ'ק פוינט איבדה 5.3% למחיר של 15.9 דולר על רקע הורדת המלצה מבית ההשקעות קרדיט סוויס. מניית מרקורי ירדה ב-5% למחיר של 30.2 דולר. מניית אי-סים זינקה ב-30% למחיר של 65 סנט על רקע הדו"חות מהיום שהציגו שיפור בתוצאות החברה.

סקירה אחרונה 21:00

המדדים המובילים עברו להיסחר במהלך השעה האחרונה בירידות שערים, כאשר את השינוי מובילות חברות התרופות מרק, שדחתה את הבקשה לשיווק תרופתה החדשה, ארוקסיה, לשיכוך כאבים, והורדת התחזיות של חברת אבוט לרבעון השני של 2002. עוד מהדהדת ברקע הורדת תחזית ההכנסות של יצרנית הטלפונים הסלולריים המובילה בעולם, נוקיה, וזאת על אף הערכת החברה הפינית כי תעמוד בתחזית הרווח ובהודעתה על עלייה צפויה במחיר הטלפון הסלולרי שלה. הנאסד"ק רושם כעת ירידה של כ-0.3% והדאו משיל כ-0.1%.

יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, חברת נוקיה (NOK:NYSE), הורידה היום את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השני כאשר היא צופה ירידה של 2%-6% בהכנסות הרבעון השני, לעומת תחזיות קודמות לגידול של 2%-7%. עם זאת, החברה ציינה כי היא מעריכה שתעמוד בתחזית הרווח שסיפקה, המשקפת עלייה קלה לעומת רווחיה ברבעון המקביל. עוד הודיעה החברה כי תעלה את מחירי המכשירים הניידים שלה. מניית החברה עולה בשעה זו ב-9.5% למחיר של כ-13.1 דולר.

המשקיעים אינם מתרגשים מהורדת תחזית ההכנסות של חברת אוויה. יצרנית ציוד התקשורת אמרה כי היא צופה "עלייה מתונה" ברווח ברבעון הכספים השלישי ביחס לרבעון הכספים השני, אך הורידה את תחזית ההכנסות לאותה תקופה. אוויה צופה כי ההכנסות ברבעון הנוכחי ירשמו צמיחה אפסית או אף ירידה מתונה ביחס להכנסות ברבעון הקודם.

ליהמן ברדרס מעניק המלצת "קנייה חזקה" למניית ורינט

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת כאשר בולטת מניית ורינט (VRNT:NASDAQ) שמטפסת כעת בכ-8% למחיר של כ-11.4 דולר. הסיבה להתאוששות הנאה של מניית החברה, שביקרה לפני מספר ימים ברמות של 10 דולרים - המלצות כיסוי ראשונות, חיוביות במיוחד, של שורת בתי השקעות מובילים בשוק.

בליהמן ברדרס העניקו היום המלצת "קנייה חזקה" למניית החברה, עם מחיר יעד של 20 דולר. בית ההשקעות מבסס את התחזית על הערכה כי הוצאות האבטחה של ממשלות שונות יגדלו, ובעקבות כך ורינט תיהנה ממכירות גבוהות של מערכות מעקב בווידיאו דיגיטליות ומערכות ציתות.

אל רשימת המסקרים הצטרף היום בית ההשקעות סלומון סמית ברני, שהעניק למניית החברה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 18 דולר. גם כאן מבססים האנליסטים את הערכותיהם על העלייה בהוצאות ממשלתיות על מערכות אבטחה.

מניית אן.די.אס שטיפסה אתמול בכ-24% מוסיפה לטפס גם היום עם עלייה של כ-5.5% למחיר של כ-14.1 דולר. אמש פורסם כי ענקית המדיה ניוז קורפ, המחזיקה בשליטה בחברת NDS הישראלית, הודיעה בסוף השבוע כי חתמה על הסכם הבנות עם ויוונדי לרכישת עסקי הטלוויזיה בתשלום של ויוונדי באיטליה תמורת 946 מיליון דולר.

אלביט מערכות (ESLT: NASDAQ) , שהודיעה אמש על חוזה במסגרת פרויקט הצבא הדיגיטלי של משרד הביטחון, זכתה אף היא היום לסיקור מצד בית ההשקעות ליהמן ברדרס. זה סבור כי החוזה ייצור לאלביט מערכות ידע טכנולוגי וניסיון משמעותי בתחום, אשר יקנה לה יתרון תחרותי בהתמודדות עתידית על מכרזים דומים בארצות אחרות. בבית ההשקעות הותירו את המלצתם למניית החברה על "קנייה" במחיר יעד של 24.4 דולר - גבוה בכ-53% ממחירה בשוק.

ההמלצה למניית צ'ק פוינט (CHKP: NASDAQ) הורדה מ"קנייה" ל"החזק" ע"י בית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון, שהוריד גם את מחיר היעד לטווח שבין 18 דולר ל-20 דולר, לעומת מחיר יעד קודם שעמד על 19 דולר. מניית החברה יורדת כעת בכ-3.5% למחיר של כ-16.2 דולר.

תוצאות כספיות לרבעון הראשון של 2002 הגיעו היום מכיוונה של חברת אי-סים (ESIM: NASDAQ) שמנייתה נסחרת כעת ללא שינוי במחיר של 50 סנט. אי-סים חזרה לדווח היום על תוצאות אותן לא פגשה במהלך 12 הרבעונים האחרונים. החברה דיווחה על הפסד תפעולי של כ-808 אלף דולר והפסד נקי של כ-827 אלף דולר או 7 סנט למניה ברבעון הראשון של 2002, בהשוואה להפסד של 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל ושל 1.7 מיליון דולר ברבעון הקודם (ירידה של 52%).

עוד בולטות היום גילת (GILTF: NASDAQ) לווינים שעולה בכ-4.1% למחיר של כ-1.5 דולרים המשקף לחברה שווי שוק של כ-35 מיליון דולר; מניית קומפיוג'ן (CGEN: NASDAQ) שיורדת בכ-4.4% למחיר של כ-2.2 דולרים ומניית בי.וי.אר (BVRT: NASDAQ) שצונחת בכ-24% למחיר של כ-20 סנט

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?