אן.די.אס: "התביעה נגדנו היא שערורייתית וחסרת כל בסיס - נגיש תביעה שכנגד"

מנכ"ל אן.די.אס: לא היתה לנו מעורבות בפריצת הקוד לכרטיסים של קאנאל - הטכנולוגיה שלהם נחותה; בדצמבר 2001 פנתה קאנאל לאן.די.אס בהצעה למיזוג, שנדחתה

גתית פנקס
גתית פנקס

"התביעה שהוגשה נגדנו מצד קאנאל פלוס היא שערורייתית וחסרת כל בסיס" - כך אומרת היום חברת אן.די.אס (NNDS: NASDAQ) בתגובה לתביעה. החברה טרם הגישה כתב הגנה, ואולם עידכנה היום כי היא מתכננת להגיש תביעה שכנגד, "לאחר שתעבור על פרטי התביעה שהוגשה על ידי קאנאל".

אתמול הגישה קבוצת הטלוויזיה של ויוונדי יוניברסל, תביעה נגד החברה, המתמחה בטכנולוגיית שידור דיגיטלי, בטענה היא הקימה בישראל מעבדה לפיצוח קודי השידור הדיגיטלי של קאנאל והפיצה את הקוד של הכרטיסים החכמים שנמצאים בשימוש בממירים דיגיטליים של לקוחותיה - מפעילות רשתות כבלים.

אייב פלד, נשיא ומנכ"ל אן.די.אס, דחה את מעורבות החברה בפריצת הקוד לכרטיסים החכמים של קאנאל. "הבעיה בה נתקלת קאנאל נובעת אך ורק מטבעה הנחות של טכנולוגיית הגישה המותנית שלה", אמר פלד, "ומהכשל של התוכנית העסקית שלה להילחם בפירטיות ואפילו להתמודד איתה מרגע שהתחילה". הוא הוסיף כי העדות הברורה לנחיתות הטכנולוגיה היא העובדה ש"הקהילה הפירטית" כיוונה מאמצים לכיוון הכרטיסים של קאנאל מאז 1998, והצליחה ללא כל עזרה מאן.די.אס.

נתון מעניין נוסף שמעלה פלד הוא שבדצמבר 2001 קאנאל פנתה לאן.די.אס בהצעה למיזוג, והציגה את כל החסרונות שהיא מדווחת עליהם בכתב התביעה כיתרונות. "את כל הכרטיסים ניתן לפרוץ - אם משאירים אותם בשטח זמן רב", אמר, "ולכן אן.די.אס דואגת להחליף אותם כל תקופה מסוימת. התביעה היא ניסיון בוטה של קאנאל להטות ביקורת על הדור החדש של הכרטיסים שלה, שאינם פסגת היצירה, ולהאשים באמצעותה את הטכנולוגיה הלא מספיקה שלה והפסדי העבר".

פלד אף הגדיל לעשות, ופירט מהם הדגשים שעולים, לדעתו, מכתב התביעה - מעבר למסקנה שהטכנולוגיה של קאנאל נחותה. מסקנה אחת היא שקאנאל למעשה מודה בכתב התביעה שביצעה בדיקה הפוכה, גם בכרטיסי מתחרותיה (reversed engineering). בנוסף, הוא טוען כי היא ניסתה לשכור עובד אן.די.אס, שלפי הטענות הפיץ את הקוד שנפרץ באינטרנט - "למה היא תשכור איש שמעורב בפעילות כזו?". פלד טוען שתוגש תביעה נגדית נזיקית גם על הניסיון לגנוב את העובד.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות