קניון קסטרא בחיפה ייהפך למרכז חנויות עודפים

גיל דנקנר, בעליו של הקניון היוקרתי, יהפוך אותו למרכז של חנויות עודפים, שינוהל בשותפות עם חברת סקאל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מאת אבי שמול

איש העסקים גיל דנקנר, בעליו של קניון קסטרא בחיפה, הופך את מרכז הקניות והאמנות היוקרתי למרכז של חנויות עודפים, שינוהל בשותפות עם חברת סקאל. דנקנר, שהשקיע עם אביו, איש העסקים דוד דנקנר, 200 מיליון שקל בהקמת מרכז קניות בשטח של 35 אלף מ"ר במבואות הדרומיים של העיר, חתם באחרונה עם סקאל על הסכם הכולל השכרת שטח של 11,500 מ"ר לסקאל. זו תפעיל את החנות המרכזית של רשת סקאל בחיפה בשטח של 4,500 מ"ר ואת יתרת השטח תשכיר ל-100 חנויות מותג.

בהסכם נקבע כי סקאל תשלם לדנקנר 2.8 מיליון דולר בשנה למשך שלוש שנים לפי בסיס של 15 דולר למ"ר ודמי ניהול של 6 דולר למ"ר, נוסף על תשלום אחוזים ממחזור המכירות של החנויות שיופעלו במקום.

השכרה במחיר עלות

סולי סקאל, מבעלי החברה, אמר כי סקאל תשכיר חנויות בשטחים של 50 עד 100 מ"ר ליבואנים במחיר העלות. מחיר זה, כ-21 דולר, נמוך יותר מזה שנדרש עד כה - כ-25 דולר למ"ר - ונועד למצב את הקניון כמרכז קניות זול. המקום ייקרא "סקאל אאוטלט" וימכור בכל ימות השנה מוצרים בהנחה של 50%.

"ניסינו לשווק אמנות, אבל כנראה שאי אפשר בלי מכירות של מוצרי צריכה בסיסיים", אמר גיל דנקנר, "סקאל הופכת למעשה לשותפה בפרויקט. זוהי שותפות אינטרסים ברמה של 100%, וזה יותר משותפות בכסף. שיווק מרכז הקניות יהיה מעתה אגרסיווי וברמה ארצית. בארה"ב נקרא פרויקט כזה 'חנויות אאוטלט'. אנחנו נמצב חנויות ברמה גבוהה, הכוללות מותגים בינלאומיים, ברמת המחירים הנמוכה ביותר בישראל. העסקה עם סקאל נחתמה כשנה וחצי לאחר פתיחת קסטרא, וכשבועיים לאחר ש-15 מבעלי העסקים במקום הגישו תביעה משפטית על סך של 4.5 מיליון שקל, בטענה שהמקום לא שווק כראוי.

דנקנר סירב להתייחס לטענות בעלי העסקים, שהתלוננו כי תנועת הקונים היתה נמוכה מזו שהובטחה להם, וכי סגירת המקום בשבת פגעה בסיכוייהם להפוך את חנויותיהם לרווחיות. לדבריו, הוא עדיין מקווה כי יצליח להביא להפעלתו של הקניון בימי שבת, על אף שכיום קונסים פקחי משרד העבודה והרווחה ופקחי עיריית חיפה את בעלי העסקים המפעילים בו חנויות ביום זה.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"