טלרד: רווח "על הנייר" של 3.5 מיליון דולר ממכירת חברת NetEye לאי.סי.טל

ככל הידוע, לא מימשה עדיין את האופציות שניתנו לה; לא מכבר אמר קולבר, מנכ"ל החברה האם כור, כי טלרד תתאזן ברבעון הרביעי של השנה או אפילו תעבור לרווחיות

גתית פנקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גתית פנקס

חברת טלרד הפרטית, הנמצאת בבעלות מלאה של קונצרן כור (KOR: NYSE) , רשמה עד כה רווח "על הנייר" של 3.5 מיליון דולר ממכירת חברת NetEye לחברת אי.סי.טל (ECTX: NASDAQ) הישראלית. טלרד קיבלה 850 אלף מניות של אי.סי.טל שהיו שוות ביום ההודעה על העסקה 11 מיליון דולר, והיום שוויין הוא 14.5 מיליון דולר, שכן המניה זינקה מאז בכ-30%.

עם זאת, מאחר שמדובר על מכירה של חברה המוחזקת ישירות על ידי כור לחברה המוחזקת על ידה בעקיפין, לא בטוח שהיא תוכל להכיר ברווח ההון, ובכל מקרה, העיקרון החשבונאי העומד מאחורי רישום הרווח יהיה כעלות או שווי השוק - הנמוך ביניהם, כך שגם לאור זאת הרישום יהיה לפי העלות המקורית.

"טלרד פחות סקסית מאי.סי.איי, למשל, והיא בעיקר OEM של נורטל, אבל אנחנו מאמינים שהעסקים אצלה בשיפור", אמר בסוף החודש שעבר יונתן קולבר, מנכ"ל כור, בכנס השנתי של חברות ישראליות שקיים בית ההשקעות CIBC בניו יורק. הוא אף העריך כי ברבעון הרביעי של השנה תהפוך טלרד לרווחית או מאוזנת, זאת על אף שהיא הפסידה 26 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה.

טלרד טרם מימשה אופציות

אי.סי.טל, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 280 מיליון דולר, מתמחה בפיתוח מערכות חומרה ותוכנה לניטור רשתות וגילוי ומניעת הונאות. כמו הרבה חברות ישראליות, גם הפיתוחים של אי.סי.טל נובעים מהדרישות של המערכת הביטחונית. ככל הידוע, טלרד טרם מימשה את האופציות שניתנו לה למניות של אי.סי.טל. מדובר על מיליון אופציות במחיר מימוש של 24 דולר ועל 250 אלף מניות במחיר מימוש של 28 דולר.

NetEye עוסקת במניעת הונאות ברשתות תקשורת הדור הבא, ורכישתה סייעה לאי.סי.טל לסלק מהשוק חברה שעלולה היתה להתברר כמתחרה שלה. יצוין, כי העברת המניות לטלרד ומימוש האופציות - לכשיתבצע - יסייעו לסחירות הנמוכה במניית אי.סי.טל לעלות.

אהרון שייך, מנכ"ל אי.סי.טל, אמר לנו ברבעון שעבר כי אי.סי.טל מודעת לבעיית הסחירות הנמוכה שלה - גם לאור העובדה שרוב החזקות הציבור נמצאות אצל מוסדיים - והיא מתכוונת לפתור את העניין. חברת אי.סי.איי טלקום מחזיקה ב-70% מהון מניות אי.סי.איי, והציבור מחזיק בשאר המניות.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט