אייב פלד, נשיא NDS, מכר בספטמבר מניות ב-4 מיליון דולר

לאחר המכירה פלד עדיין מחזיק אופציות בסכום של 31 מיליון דולר; לעובדי החברה אופציות בכ-120 מיליון דולר

גיא הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא הדס

מדיווח לבורסת הנאסד"ק עולה כי ד"ר אברהם (אייב) פלד, נשיא אן.די.אס ~10003523-MRQ~, מכר במהלך חודש ספטמבר 50 אלף מניות בשווי כולל של כ-4 מיליון דולר. פלד החל בכך לקטוף את פירות ההנפקה של החברה בנובמבר אשתקד.

פלד מחזיק לאחר המכירה באופציה לרכישת 456 אלף מניות במחיר של 6.5 דולרים למניה. מחיר מניית NDS נע היום סביב 75 דולר, כך שפלד עדיין מחזיק באופציות בסכום כולל של 31 מיליון דולר.

פלד הצטרף ל-NDS בשנת 1995, לאחר שכיהן כמנהל פיתוח עסקי בקבוצת אלרון ~10003179-MRQ~. היום מתגורר פלד בלונדון, ומשם הוא מנהל את פעילותה של NDS ברחבי העולם.

NDS העניקה אופציות לרוב עובדיה בישראל ובעולם. בסה"כ חולקו 2.2 מיליון אופציות, במחיר מקסימלי של 20 דולר. בסך הכל, העובדים קיבלו אופציות בכ-120 מיליון דולר.

NDS, המפתחת מוצרים עבור טלוויזיה דיגיטלית ושירותים אינטראקטיוויים, מחזיקה מרכז מחקר ופיתוח גדול בהר חוצבים שבירושלים, בו פועלים 500 מתוך 1,000 עובדי החברה בעולם.

את הפעילות בישראל מנהל רפי קסטן, שהחליט גם הוא לממש חלק מהאופציות אותן הוא מחזיק. קסטן מכר בספטמבר מניות בסכום כולל של 620 אלף דולר. גם סמנכ"ל הכספים של החברה, ריצ'רד מדלוק, מכר אופציות ב-1.5 מיליון דולר.
מחיר מניות נאה יחסית למצב NDS הנפיקה לפני כשנה. בשיאה, בחודש מארס, שהתה המניה במחיר של 105 דולר. היום מחיר המניה נע סביב ה-75 דולר - מחיר נאה בהתחשב בנפילות הגדולות מאוד של מניות ההיי-טק בנאסד"ק.

היום פירסמה NDS את הדו"חות הרבעוניים שלה, מהם עולה כי הכנסות החברה צמחו ב-14% מהרבעון הקודם, והכניסו לקופתה 81 מיליון דולר.

החברה מחזיקה בנתח שוק גדול מאוד בתחום הטלוויזיה הדיגיטלית. כ-20 מיליון מנויים ברחבי העולם עושים שימוש בטכנולוגיה של NDS, כשבסוף השנה צפויים להיות כ-50 מיליון מנויים מחוברים לטלוויזיה דיגיטלית. כמות המנויים הדיגיטליים צפויה לגדול בקצב שנתי של 150% עד 2005.

NDS מפתחת ומספקת תוכנה לגישה מותנית ומערכות אינטראקטיוויות להעברה מאובטחת של בידור ומידע לטלוויזיה דיגיטלית, ממירים דיגיטליים, מחשבים אישיים והתקנים ניידים. NDS גם מפתחת פתרונות לאבטחה אלקטרונית של יישומי אינטרנט מרובבים לפס רחב.

בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה היא ניוז קורפ, של רופרט מרדוק.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט