קרן ההשקעות האמריקאית פידליטי בעלת עניין בטבע

מחזיקה ב-5.1% ממניות החברה; טבע היא החברה הישראלית הראשונה שנסחרת בת"א שפידליטי בעלת עניין בה

אודי בן ש"ך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי בן ש"ך

חברת פידליטי השקעות, חברת קרנות הנאמנות הגדולה בארה"ב, הודיעה כי הגיעה להחזקה של 5.1% בטבע, הנסחרת בת"א ובנאסד"ק לפי שווי של 7.76 מיליארד דולר. שווי החזקותיה של פידליטי בטבע הוא כ-400 מיליון דולר.

דן זיסקינד, מנהל הכספים של טבע, אמר היום ל-TheMarker.com כי הפיכתה של פידליטי לבעלת עניין בטבע היא פרק נוסף במערכת יחסים ארוכת שנים בין החברות, במהלכה מכרה וקנתה פידליטי נתחים שונים בחברה.

זיסקינד הוסיף כי בין המשקיעים המוסדיים בטבע נמצאים מספר גופים מוסדיים אמריקאיים נוספים עם החזקות של 3%-1% בחברה.
השקעה באינדוקס און ליין ובאלסינט פידליטי ביצעה השקעה נוספת בחברה ישראלית לפני כחמישה חודשים, במהלכה השקיעה כ-600 אלף דולר בסטארט אפ אינדוקס און ליין, הפועל בתחום הדפוס והאינטרנט. פידיליטי גם היתה בעלת מניות גדולה בחברת אלסינט, והחזיקה כ-10% ממניותיה לפני ההשתלטות של מוטי זיסר על החברה דרך אלביט הדמיה.

לאחרונה התברר כי פידליטי השקיעה גם בחברת כרומטיס זמן קצר לפני מכירתה ללוסנט, ותמורת השקעה זו קיבלה בעת ההסכם מניות לוסנט בשווי עשרות מיליוני דולרים. לפידליטי גם החזקות גדולות בעוד שורה של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בארה"ב, שבחלקן היא מחזיקה ביותר מ-5% מהמניות.

הפיכתה של פידליטי המנהלת קרנות בשווי של 1.1 טריליון דולר, לבעלת עניין בטבע, מתווספת להפיכתם של גופי ענק זרים נוספים אשר הפכו לבעלי עניין בחברות ישראליות הנסחרות בת"א. עם ענקים אלו נמנים סיטיבנק וטמפלטון, שהפכו לבעלי עניין בפורמולה, וקפיטל גרופ שהפך לבעל עניין בבנק לאומי.
שיווק הקופקסון בבריטניה מוקדם יותר היום הודיעה טבע על קבלת אישור שיווק בבריטניה של תרופת הקופקסון, המיועדת לטיפול בחולי טרשת נפוצה. האישור לשיווק התרופה, המהווה את מנוע הצמיחה העיקרי של טבע, יפתח בפני טבע את האפשרות להתחיל בהליך מזורז לשיווקו של הקופקסון בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי.

היקף המכירות של הקופקסון ב-1999 הגיע ל-160 מיליון דולר, גידול של 77% לעומת 1998. בשנת 2000 צפויה טבע על פי הערכות אנליסטים, לרשום צמיחה של 37% נוספים במכירות התרופה בארה"ב.

השוק האירופי של הקופקסון מוערך כיום בכ-350-300 אלף חולים, מתוכם כ-35%-30% בשלב ההתקפי. היקף השוק בארה"ב הוא זהה. בטבע מציינים כי בארה"ב שיעור הטיפול בחולי טרשת נפוצה בשלב ההתקפי הוא 75%-70%, בהשוואה לשיעור טיפול של 35%-30% בלבד באירופה, כך שפוטנציאל הצמיחה באירופה גבוה ביותר.

חברת טבע רשמה ברבעון השני של השנה רווח של 44.7 מיליון דולר, והכנסות בסך 444 מיליון דולר. טבע, הנסחרת לפי שווי של 7.76 מיליארד דולר, היא מהחברות הפרמצבטיות הגדולות בעולם. החברה מתמקדת בייצור ושיווק מוצרים פרמצבטיים, והשווקים העיקריים בהם היא פועלת הם ארה"ב, אירופה וישראל.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?