הנפקת Airbnb: החברה הקפיצה את מחיר ההנפקה לשווי של עד 42 מיליארד דולר

הנפקת חברת שיתוף הדירות צפויה להיות ההנפקה הגדולה ביותר בנאסד"ק מאז הנפקת פייסבוק ■ החברה מעלה את טווח המחיר למניה ל-60-56 דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה חברת Airbnb
מטה חברת Airbnbצילום: Gabrielle Lurie/רויטרס

Airbnb מתכננת להעלות את טווח המחיר להנפקה הראשונה לציבור (IPO), כך לפי מקורות שמכירים את הנושא, ולהעלות את שווי החברה ל-42 מיליארד דולר.

החברה מסן פרנסיסקו מתכננת כעת להציע את מניותיה במחיר של 60-56 דולר למניה, לעומת טווח המחיר הקודם שהיה 50-44 דולר למניה, כך מסרו המקורות. שווי השוק של Airbnb בטווח העליון עשוי להגיע ל-42 מיליארד דולר, לעומת שווי שוק של 35 מיליארד דולר (טווח המחירים הקודם).

חברת שיתוף הדירות פירסמה תשקיף לקראת ההנפקה באמצע אוקטובר וחשפה כי מגפת הקורונה גרמה לירידה של 40% בהזמנות. Airbnb דיווחה על הפסד נקי של 697 מיליון דולר בתשעת החודשים הראשונים של השנה ועל הכנסות של 2.5 מיליארד דולר. זאת, לעומת הפסד נקי של 233 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2019, עם הכנסות של 3.7 מיליארד דולר.

מורגן סטנלי וגולדמן סאקס יהיו החתמים המובילים בהנפקה. חברת ההשקעות הפרטית אלן אנד קומפני, בנק אוף אמריקה, ברקליס וסיטיגרופ גם ישתתפו בהנפקה. מניית Airbnb תיסחר בבורסת נאסד"ק תחת הסימול ABNB. נאסד"ק תוכל לרשום בכך ניצחון על פני בורסת ניו יורק. הנפקת Airbnb צפויה להיות ההנפקה הגדולה ביותר בנאסד"ק מאז הנפקת פייסבוק ב-2012.

לכתבה המלאה בבלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker