מנכ"ל מודרנה: נגבה 37-25 דולר לחיסון קורונה

המחיר יהיה תלוי בכמות, אמר המנכ"ל לעיתון בגרמניה ■ לישראל יש הסכם של 240 מיליון שקל עם מודרנה ל-2 מיליון מנות, כמות שככל הנראה תוגדל

רויטרס
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החיסון של מודרנה
החיסון של מודרנהצילום: JOEL SAGET - AFP

מודרנה תגבה מממשלות 25 עד 35 דולר למנת חיסון למחלת הקורונה. החיסון של החברה הוא מהמועמדים המובילים לאישור והפצה. המחיר תלוי בהיקף ההזמנה, אמר המנכ"ל, סטפן בנסל לעיתון הגרמני היומי "ולט אם זונטאג".

"החיסון שלנו עולה בערך כמו חיסון שפעת, שמחירו 50-10 דולר", צוטט בנסל בעיתון.

נציג האיחוד האירופי המעורב בשיחות עם החברה אמר בשבוע שעבר כי הנציבות האירופית מבקשת להגיע לעסקה עם מודרנה לאספקה של מיליון מנות חיסון במחיר הנמוך מ-25 דולר למנה.

"שום דבר לא נחתם עדיין, אולם אנו קרובים להסכם עם האיחוד. אנחנו רוצים לספק חיסון לאירופה והמגעים קונסטרוקטיביים", אמר בנסל לעיתון, והוסיף כי תוך ימים ייחתם החוזה.

מודרנה אמרה כי החיסון הניסיוני שלה אפקטיבי ב-94.5% במניעת הידבקות בקורונה, בהתבסס על נתוני ביניים משלב מתקדם בניסוי קליני . בכך הצטרפה למתחרה פייזר שדיווחה על תוצאות שעלו על הציפיות בניסוי החיסון שפיתחה עם ביונטק, שותפתה.

האיחוד האירופי במגעים לרכישת החיסון של מודרנה מאז יולי. מודרנה חתומה עם שורה של מדינות לאספקת מאות מיליוני חיסונים לאורך השנה הבאה. ישראל היא אחת מהן. משרד הבריאות חתם עם מודרנה על הסכם לאספקת חיסונים כבר לפני כמה חודשים, אך פרטי ההסכם לא פורסמו רשמית.

לפי גרסאות שונות, ישראל שילמה למודרנה כ-240 מיליון שקל מראש — שלא יוחזרו בשום מצב. ככל הנראה, ההסכם עם מודרנה כולל אספקה של 2 מיליון מנות שיתאימו למיליון איש, אבל ישראל מנהלת עכשיו מגעים מתקדמים כדי להגדיל את כמות המנות.

טל זקס, המדען הראשי של החברה, אמר בשבוע שעבר שהוא מקווה שהחיסונים הראשונים יגיעו לישראל כבר בתחילת 2021. לדבריו, "אני גאה בזה שישראל היא מהמדינות בקו הראשון שחתמו אתנו על הסכמים כבר באביב. הפוטנציאל של הטכנולוגיה לא נעלם מעיני הישראלים, ואני עובד עם קולגות במשרד הבריאות כדי לשתף אותם בנתונים ולוודא שלישראל תהיה גישה לחיסון. אני מקווה שברגע שיגיעו החיסונים מקו האספקה בשווייץ, ישראל תהיה בקו הראשון לגישה אליהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker