רשות ני"ע האמריקאית בוחנת חשד להונאה מצד יצרנית משאיות חשמליות

ה-SEC בוחנת טענות שהעלתה חברת הינדנבורג ריסרץ' - קרן גידור שעשויה להרוויח מירידת המניה ■ בין היתר נטען כי ניקולה שיקרה בנוגע לשימוש ברכיבים מקוריים שפיתחה במשאיותיה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של הטנדר בדג'ר של ניקולה
הדמיה של הטנדר בדג'ר של ניקולהצילום: אתר חברת ניקולה

רשות ניירות ערך של ארה"ב (SEC) בוחנת טענות של סוחר שורט כי ניקולה הוליכה שולל את המשקיעים בנוגע לתחזיות הכלכליות של עסקיה.

ב-10 בספטמבר פירסמה קרן הגידור הינדרבורג ריסרץ' דו"ח המכנה את יצרנית המשאיות החשמליות "הונאה מורכבת". בדו"ח נטען, בין היתר, כי ניקולה הגזימה בתיאור היכולות של המשאיות במבחנים מוקדמים. 

ה-SEC החליט לבדוק את טענות חברת הינדנבורג כדי לקבוע אם ניקולה הפרה חוקי ניירות ערך. מדובר בבדיקה ראשונית של ה-SEC. בתגובה, ירדה אמש מניית ניקולה ב-11% במסחר בוול סטריט.

ניקולה הודיעה אתמול כי פנתה ל-SEC ב-11 בספטמבר - וכי היא מעוניינת לסייע בחקירה. החברה טוענת כי הינדנבורג מנסה להרוויח מנפילת המניה ופירסמה היום הכחשה גורפת להאשמותיו. ניקולה טוענת כי הינדנבורג הוציאה מהקשרם הערות שנאמרו על ידי גורמים בחברת בוש, שהיא ספקית ומשקיעה בניקולה. עוד טוענת ניקולה כי הדו"ח של הינדנבורג ממעיט ביכולתה לייצר משאיות מונעות בטכנולוגיית תאי דלק.

חלק מהתגובות לטענות של הינדנבורג הן יותר בגדר טיעונים נגדיים מאשר הכחשות. לדברי הינדנבורג, ניקולה טוענת שהיא מייצרת בעצמה את ממירי הכוח, אך סרטון שהינדנבורג השיגה מציג ממיר של חברה אחרת כששם החברה מכוסה בסרט דביק. ניקולה אישרה כי היא משתמשת ברכיבים של חברה צד שלישי בדגמי האבטיפוס, אך טוענת שהם יוחלפו על ידי רכיבים שהחברה תייצר בעצמה. החברה מסרה כי היא מפתחת ממירי כוח משלה.

"ניקולה מאשרת את הממצאים"

נתן אנדרסון, מייסד הינדנבורג, אמר אתמול כי התגובה של ניקולה אינה עונה בצורה מספקת לטענות שהעלה. "בחלק מהתחומים ניקולה מאשרת את הממצאים שלנו, או שפשוט מעלה שאלות חדשות. אנו נפרסם דו"ח מפורט", הוא מסר.

חלק מהאנלסיטים ממעיטים בערכו של הדו"ח של הינדנבורג וטוענים כי מיקור חוץ של חלקים מהטכנולוגיה מעיד על חוזקה של החברה, ולא על חולשתה. "מהירות, גמישות ומוכנות לביצוע שינויים מהירים על רקע הנסיבות הם יסודות רצויים בחברה שהיא משבשת של תעשייה", אמר פול קוסטר, אנליסט בג'יי.פי מורגן. דן אייבס, אנליסט בוודבוש, אמר כי "לא משנה מה ניקולה אמרה בעבר, הכל תלוי בהוצאה לפועל של תוכניותיה ב-2023".

הינדנבורג טוענת כי בסרטון וידאו מ-2018, שבו נראית משאית ניקולה נוסעת, היא למעשה "מתגלגלת בדרכה מטה במורד גבעה". ניקולה הדגישה כי מעולם לא טענה כי המשאית נסעה בכוחות עצמה בסרטון, אף שהתיאור ברשתות החברתיות היה: "המשאית בתנועה". ניקולה לא התייחסה להאשמות הינדנבורג בנוגע להזמנה לא מחייבת שביצעה חברת Xpress Enterprises ב-2016 לרכישת תאי דלק של ניקולה.

הינדנבורג מסרה כי ל-Xpress Enterprises היו רק 1.3 מיליון דולר במזומן ברבעון האחרון והציפיות כי היא תוכל לשלם עבור תאי הדלק של ניקולה אינן מציאותיות.

קרן הגידור ציינה סקירה של בנק ההשקעות קובן שקשרה את ההזמנה של Xpress לדיווח של ניקולה למשקיעים כי ההזמנות של בעלת ציי רכב בארה"ב הן יותר משליש מהזמנות החברה למשאיות מונעות בתאי דלק. ניקולה מסרה כי סך ההזמנות שלה משתוות ל-10 מיליארד דולר במכירות.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker