רשת סנצ'ורי 21, מהסמלים של ניו יורק, פושטת רגל ותיסגר

רשת הכלבו המוזלת, שהיתה חביבה על קרי בראדשו ב"סקס והעיר הגדולה" תיסגר אחרי שלא קיבלה מחברות הביטוח פיצויים של 175 מיליון דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך הסרט סקס והעיר הגדולה. כמו שאמרה קארי בראדשו - זבל של מישהו אחד יכול להיות זהב של אחרת
מתוך הסרט סקס והעיר הגדולה. כמו שאמרה קארי בראדשו - זבל של מישהו אחד יכול להיות זהב של אחרתצילום: מתוך הסרט סקס והעיר הגדולה

רשת סנצ'ורי 21, רשת חנויות כלבו מוזלת בניו יורק, הגישה בקשה לפשיטת רגל ומתכוננת לסגירתה. בכך נהפכת הרשת לקורבן האחרון של ענף הקמעונות שספג פגיעה קשה במהלך משבר הקורונה. 1,400 מקומות עבודה בסכנה אם הרשת תיסגר.

לפי הודעת החברה, היא תערוך מכירת חיסול ב-13 חנויותיה בניו יורק, ניו ג'רזי, פנסילבניה ופלורידה. לרשת אין "כל אפשרות אחרת" מלבד להיסגר אחרי שחברות הביטוח שלה לא שילמו לה 175 מיליון דולר שדרשה לקבל במסגרת פוליסות השיבוש העסקי שבהן החזיקה, אמר בהודעה מטעם החברה ריימונד גינדי, מנכ"ל משותף של הרשת.

חברות הביטוח "הפנו לנו את הגב בנקודה הקריטית ביותר", אמר גינדי. "בעוד קמעונאים בכל מקום סבלו קשות ממגפת הקורונה, סנצ'ורי 21 לא יוצאת דופן. אנחנו בטוחים שאם היינו מקבלים נתח משמעותי מפיצויי הביטוח, היינו יכולים להציל אלפי מקומות עבודה ולצלוח את התקופה".

חנות סנצ'ורי 21צילום: בלומברג

בכל רחבי ארה"ב הוגשו תביעות ביטוח בגין שיבוש לעסקים, אך חברות הביטוח טוענות כי הפוליסות אינן מכסות התפרצות מגפה. עד כה, הוגשו בארה"ב יותר מ-1,100 תביעות ביטוח הקשורות למגפת הקורונה, לפי נתונים של משרד עורכי הדין האנטון אנדרוס קורת. סנצ'ורי 21 הגישה תביעות נגד כמה מחברות הביטוח שלה. לפי הודעת החברה, התביעות האלה יטופלו מעתה בבית המשפט לענייני פשיטות רגל.

בנוסף, התמודדה הרשת בקרב מאסף נגד מתחרות הסחר המקוון שהובילו לסגירה של קמעוניות רבות. הרשתות סובלות מירידה במספר הלקוחות בשנים האחרונות, וסנצ'ורי 21 התמודדה עם חובות כבדים עוד לפני שהמגפה אילצה אותה לסגור את חנויותיה במארס.

הרשת פתחה את חנות הדגל שלה במנהטן ב-1961. הרשת נהפכה לפופולרית בקרב תיירים ומקומיים, והציעה ללקוחות מותגי מעצבים במחירים נמוכים. החשיבות התרבותית של הרשת הובילה לאזכורה על ידי השחקנית שרה ג'סיקה פרקר, שגילמה את דמותה של קרי בראדשו בסדרה "סקס והעיר הגדולה".

תגובות