התובע הכללי ביקש לבטל את כל האישומים הפליליים נגד דומיניק שטראוס קאהן

הסיבה: אמינות המתלוננת נפגעה; יו"ר קרן המטבע לשעבר עדיין עומד מול תביעה אזרחית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

התובע הכללי של מנהטן, סיירוס ואנס, ביקש מהשופט בניו יורק לבטל את כל האישומים הפליליים נגד דומיניק שטראוס קאהן, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית (IMF) לשעבר. שטראוס קאהן, שהיה חשוד באונס ותקיפה מינית של חדרנית במלון בניו יורק, עדיין עומד בפני תביעה אזרחית.

דומיניק שטראוס קאהןצילום: אי–פי

הסיבה העיקרית לביטול ההאישומים היא הפגיעה באמינותה של החדרנית, נאפיסאטו דיאלו. דיאלו הגישה תביעה נגד שטראוס-קאהן בבית משפט בניו יורק בטענה כי ביצע מעשים אלימים בסוויטה שלו במלון סופיטל במנהטן ב-14 במאי ודרשה סכום בלתי ידוע של פיצויי נזיקין. בתביעה אזרחית, חובת ההוכחה קלה יותר לעומת תביעה פלילית, בה יש להוכיח אשמה מעבר לכל ספק סביר. בתביעה אזרחית יש להוכיח כי האישומים הם האפשרות הסבירה יותר, ולא חל התיקון החמישי לחוקה נגד הפללה עצמית.

שטראוס-קאהן נעצר על ידי כוחות המשטרה בניו יורק והורד מטיסת אייר פראנס ב-14 במאי לאחר שדיאלו האשימה אותו בנסיון אונס. הוא התפטר מראשות קרן המטבע כעבור כמה ימים, לאחר שנראה כי הפרשה אינה צפויה להיעלם במהרה, וכי היעדרו מקרן המטבע עשויה לפגוע בפעילותה ובאמינותה. הוא שוחרר למעצר בית בערבות של מיליון דולר לאחר כשבוע, ושוחרר גם ממעצר הבית ב-1 ביולי לאחר שהתעוררו בעיות באמינותה של המתלוננת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker