11 אלף דולר על כל עובד מקומי: סינגפור מוכת המיתון מתמרצת עסקים

סינגפור, שמתמודדת עם המיתון החריף בתולדותיה, מנסה לשכנע חברות להעדיף עובדים מקומיים על פני עובדים זרים באמצעות תמריצים נדיבים של 733 מיליון דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוברי אורח בסינגפור, ביוני
סינגפור, ביוניצילום: EDGAR SU/רויטרס

סינגפור תקדיש מיליארד דולר סינגפורי (כ-733 מיליון דולר אמריקאי) לשורת צעדים להמרצת שוק העבודה המקומי במסגרת התוכנית המדינית להתאוששות מהמשבר הכלכלי שנגרם מהתפרצות הקורונה - כך נכתב באתר האינטרנט של המשרד לענייני כוח אדם בעיר המדינה, שמתמודדת עם המיתון החריף בתולדותיה.

לפי הודעת המשרד, חלק מהחברות בסינגפור יקבלו עד 15 אלף דולר סינגפורי (כ-11 אלף דולר אמריקאי) על כל עובד מקומי שיעסיקו מתחת לגיל 40, ו-30 אלף דולר סינגפורי על כל עובד מקומי מעל גיל 40 שיועסק. בנוסף, הממשלה תממן 25% מהמשכורות של עובדים מתחת לגיל 40, עד ל-5,000 דולר סינגפורי במשך שנה, ו-50% משכר העובדים בני יותר מ-40.

מרכז העסקים שבדרום סינגפורצילום: SirichaiStudio / Shutterstock.c

כדי להיות זכאיות לסיוע, חברות בעיר המדינה יצטרכו להגדיל את מספר העובדים המקומיים בששת החודשים הקרובים, בעיקר בעבודות שבהן השכר הוא לפחות 1,400 דולר סינגפורי. החוק יחול רק על חברות שהוקמו לפני 16 באוגוסט.

נושא העובדים המקומיים בסינגפור עמד באחרונה במוקד הדיון הציבורי במדינה, בעוד שהממשלה מעוניינת לתמוך בגיוס ובהכשרה של עובדים סינגפוריים על חשבון העובדים הזרים הרבים במדינה. בחודש שעבר הודיעה הממשלה על העלאת שכר המינימום לעובדים זרים, באופן שעשוי להקשות על חברות מקומיות להעדיף עובדים זרים על חשבון עובדים מקומיים.

רכבת תחתית בסינגפור צילום: TY Lim / Shutterstock.com

שיעור האבטלה בסינגפור עלה ברבעון השני של השנה ל-2.9%, שיעור האבטלה הגבוה ביותר במדינה מאז המשבר הכלכלי העולמי לפני יותר מעשור. ברבעון הראשון של השנה היה שיעור האבטלה בסינגפור 2.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker