אובר שוקלת מעבר לעבודה דרך זיכיונות

ענקית שיתוף הנסיעות שוקלת לעבור לזיכיונות בקליפורניה, כדי לעמוד בחוקי העבודה החדשים הדורשים מהחברה לסווג את הנהגים כעובדיה

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נקודת איסוף של אובר בשדה התעופה לה גווארדיה בניו יורקצילום: Seth Wenig/אי־פי
בלומברג

אובר, ענקית שיתוף הנסיעות, הודיעה כי היא שוקלת להעניק רישיון למותג לזכיינים שפועלים באופן עצמאי. המהלך אמור לייצור ריחוק בין החברה לנהגים ויהווה אלטרנטיבה לסיווג הנהגים כעובדי חברה – כפי שדורשים חוקי העבודה החדשים בקליפורניה.

אובר מסרה כי המודל יהיה דומה למודל אובר-בלאק, בימיה הראשונים של החברה. "הנהגים יקבלו שכר שעתי עבור הזמן שהם נמצאים באפליקציה, אך במקביל הזכיינים ינסו לעקוב אחר פעילות הנהגים ויעילותם בדרכים שונות, כמו משמרות וקביעת שעות ואזורי פעילות הנהג", אמר מאט ווינג, דובר אובר. "אנחנו לא בטוחים אם עבודה בציי מכוניות של זכיינים תהיה קבילה בקליפורניה".

לפי "ניו יורק טיימס", ליפט, המתחרה של אובר, שוקלת אפשרות דומה. שתי החברות מחפשות פתרונות לאחר שחוק העבודה החדש בקליפורניה נכנס לתוקפו, במסגרתו הנהגים חייבים להיות מסווגים כעובדי חברה, ולא כעצמאיים. אובר וליפט מסרו כי החוקים החדשים יקשו על המודל העסקי שלהם וכי הם בניגוד לרצונות הנהגים.

החברות כבר ניסו לעשות התאמות לחוקי העבודה החדשים. אובר הציעה לנהגים אפשרות גמישה יותר לדחיית נסיעות ולקבוע את מחיר הנסיעה, כדי לחזק את הטענה כי הנהגים הם יזמים עצמאיים שמשתמשים באפליקציה.

המהלך לא שיכנע את מדינת קליפורניה התובעת את אובר וליפט בטענה שאינן מצייתות לחוק. החודש קבע שופט בית המשפט כי לחברות יש שבוע לציית לחוק. החברות עירערו על ההחלטה. מעבר לזיכיונות לא יפתור בהכרח את בעיות החברות. נכון לעתה לא קיימים מספיק ציי רכב כדי לספוג את הביקוש לנסיעות אובר בקליפורניה. אובר וליפט עשויות להפסיק את הפעילות בשוק הגדול ביותר שלהן.

בלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker