סופטבנק מזרימה 1.1 מיליארד דולר כדי להציל את WeWork מנזקי הקורונה

למרות תוכנית הקיצוצים בחברת חללי העבודה המשותפים, היא שרפה כמעט 700 מיליון דולר ברבעון השני וסבלה מירידה במספר המנויים בעקבות מגפת הקורונה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי וויוורק
משרדי וויוורקצילום: AFP

סופטבנק תזרים 1.1 מיליארד דולר נוספים לחברת השכרת חללי העבודה המשותפים WeWork שמתמודדת עם ירידה במנויים בשל מגפת הקורונה, כך עולה ממזכר שנשלח לעובדים והגיע לידי בלומברג.

הזרמת הכסף "מהווה סימן נוסף לתמיכה המתמשכת של סופטבנק בעסק שלנו", ומגדילה את קופת המזומנים הזמינה של החברה שכוללת התחייבויות נוספות לתמיכה מסופטבנק ל-4.1 מיליארד דולר, כתבה סמנכ"לית הכספים של WeWork קימברלי רוס. דוברת מטעם החברה אישרה את תוכן המזכר. הזרמת הכספים תיעשה באמצעות אג"ח בכירות.

"למגפת הקורונה היתה השפעה על העסק שלנו", כתבה רוס. הכנסות WeWork עלו אמנם ברבעון השני ב-9% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה ל-882 מיליון דולר, אך הנתון מהווה עדיין ירידה לעומת הכנסות של 1.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה. בסיס המנויים של החברה ירד ב-12% לעומת הרבעון הראשון ל-612 אלף.

לפי רוס, "ראינו עלייה מחודשת בביקוש מצד חברות מובילות שמעוניינות להתגמש ברמה העולמית". שיעור החברות הגדולות מבין מנויי החברה הגיע ברבעון השני ל-48%, עלייה קלה לעומת הרבעון הראשון.

החברה שורפת מזומנים בקצב מהיר והיא מתמקדת בצמצום ההוצאות אחרי שבוטלה ההנפקה שלה בשנה שעברה. ברבעון השני היא שרפה 671 מיליון דולר – גם בשל הוצאות חד-פעמיות של 116 מיליארד דולר שקשורות לתוכנית הארגון מחדש וכוללות פיצויים למפוטרים. ואולם לפי רוס, קצב שריפת המזומנים יורד אחרי שהגיע לשיא של 1.3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2019.

החברה ביטלה באחרונה חוזים להקמת מתחמי עבודה משותפים בבולטימור ובמנהטן. לחברה יש כיום 843 מתחמי עבודה משותפים ב-150 ערים ב-38 מדינות.

הזרמת הכסף באה אחרי שקרן ויז'ן של סופטבנק בשווי 100 מיליארד דולר רשמה הפסדי עתק בגין ההשקעה ב-WeWork ששווי השוק שלה צנח ל-2.9 מיליארד דולר אחרי שהגיע לשיא של 47 מיליארד דולר. סופטבנק השקיעה ב-WeWork יותר מ-10 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker