מקדונלד'ס תובעת את המנכ"ל לשעבר: שיקר לגבי יחסי מין עם עובדות

סטיב איסטברוק פוטר ממקדונלד'ס בנובמבר אחרי שהודה שקיים יחסי מין עם עובדת ■ חקירה מחודשת גילתה שהוא קיים יחסי מין עם שלוש עובדות נוספות ושלח תמונות עירום שלהן ממחשבי החברה לחשבון מייל פרטי

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 מנכ"ל מקדונלדס לשעבר סטיב איסטרברוק
לוגו בלומברג
בלומברג

מקדונלד'ס הגישה תביעה נגד מנכ"ל החברה המודח סטיב איסטרברוק, בטענה שבזמן פיטוריו בקיץ שעבר הוא לא היה זכאי לפיצויים בגלל שהוא "הסתיר ראיות ושיקר לגבי מעשיו הלא ראויים".

איסטרברוק פוטר מתפקיד מנכ"ל החברה בנובמבר "ללא סיבה" אחרי שהודה שניהל מערכת יחסים בהסכמה עם עובדת. אבל לחברה הגיע מידע אנונימי ביולי שעורר אותה לחקור מחדש את הנושא. מהתביעה שהוגשה עולה כי החברה הגיעה למסקנה כי איסטרברוק ניהל שלוש מערכות יחסים מיניות נוספות לפני שעזב את החברה.

מהראיות עולה גם כי איסטרברוק אישר מענק אופציות מיוחד בשווי מאות אלפי דולר לאחת העובדות שעמה קיים יחסי מין אחרי המפגש הראשון ביניהם וימים ספורים לפני המפגש השני.

בשל כך, הגישה החברה תביעה לבית משפט בדלאוור שבו היא דורשת לקבל בחזרה את פיצויי הפיטורים של איסטרברוק והטבות נוספות שקיבל כשעזב את החברה. החברה גם פועלת כדי למנוע מאיסטרברוק למכור מניות או לממש אופציות שברשותו.

סניף מקדונלד'ס בהודוצילום: áìåîáøâ

כריס קמפצינסקי, שהחליף את איסטרברוק בתפקיד המנכ"ל, שלח ביום שני מייל לעובדי החברה בנושא. "לאחרונה גילינו, באמצעות דיווח של עובד, על מידע חדש בנוגע למעשים של המנכ"ל לשעבר, סטיב איסטרברוק. הדירקטוריון קיבל החלטה נכונה כשהעזיב אותו מהחברה בנובמבר האחרון, אך המידע החדש מבהיר שהוא שיקר והשמיד ראיות הקשורות להתנהגות אישית לא ראויה וכי הוא לא היה צריך לקבל את הפיצויים שהובטחו לו בחוזה בעת עזיבה", נכתב במייל.

איסטרברוק קיבל פיצויי פיטורים של 675 אלף דולר והטבות נוספות שלפי הערכות של בלומברג מגיעות לשווי של 37 מיליון דולר.

מהתביעה עולה כי הראיות נגד איסטרברוק כוללות עשרות תמונות עירום וסרטוני וידאו של כמה נשים, בהן עובדות החברה, שהוא שלח לחשבון המייל הפרטי שלו מהחשבון של העבודה. התמונות של העובדות צולמו בסוף 2018 ובתחילת 2019 בעת שכיהן בתפקיד המנכ"ל.

"התמונות מהוות ראייה ברורה שאיסטרברוק הפר שוב ושוב את האיסור בחברה על קיום כל מערכת יחסים אינטימית בין עובדים שביניהם יחסי מרות ישירה או לא ישירה", נכתב בתביעה. "קיימות ראיות חד משמעיות שאיסטרברוק שיקר במהלך החקירה על התנהגותו באוקטובר 2019".

החברה אמרה כי היא לא היתה מודעת לתמונות לפני יולי 2020, אף שקיימה חקירה על התנהלותו של איסטברוק בסתיו האחרון. ככל הנראה, איסטרברוק מחק את המיילים והתמונות ממכשיר הטלפון שקיבל מהחברה לפני שנערך בו חיפוש באוקטובר 2019. ואולם מחיקת המיילים מהטלפון שלו לא מחקה אותם משרתי החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker