לוגו בלומברג
בלומברג

המשקיע המיליארדר וורן באפט הוציא סכום שיא של 5.1 מיליארד דולר ברכישה עצמית של מניות של חברת האחזקות ברקשייר התאוויי שבבעלותו. הוא רכש יותר מפי שניים מכמות המניות הגבוהה ביותר של חברתו שרכש אי פעם. במקביל, באפט נפטר ממניות של חברות אחרות בשווי 13 מיליארד דולר, כולל מניות תעופה ופיננסים, במה שהיה המכירה הרבעונית הגדולה ביותר של באפט מזה יותר מעשור.

בשבועות האחרונות באפט הראה סימנים של תיאבון לרכישות. זאת לאחר שצבר הון מתחילת השנה, בזמן שמשקיעים אחרים ביקשו לנצל את ההזדמנויות שטמונות בתנודתיות בשוק.

"הקבוצות הפעילות שלנו מתכוננות לצמצם תזרימי מזומן מהכנסות ופעילות כלכלית פחותות כתוצאה ממגפת הקורונה", כתבה ברקשייר בשבת במסמכים שהגישה. "אנחנו מאמינים כיום בחוזקת הנזילות וההון שלנו".

מאגר המזומנים של באפט זינק לשיא של 146.6 מיליארד דולר בסוף יוני, בין היתר כתוצאה ממכירת כל מניות התעופה שלו באפריל. באחרונה הוא פעל באקטיביות יתרה, כשחתם ביולי על עסקה לרכישת נכסי גז טבעי, ורכש בשבועות האחרונים מניות של בנק אוף אמריקה בשווי 2 מיליארד דולר לפחות.

מניית ברקשייר עלתה ביולי ובאוגוסט, אך היא עדיין סובלת מביצועי חסר השנה. מניית A ירדה ב-7.4% מתחילת השנה, נכון לסגירה ביום שישי, לעומת עלייה של 3.7% במדד S&P 500.

הרווח התפעולי של ברקשייר נפל ב-10% ברבעון השני ל-5.5 מיליארד דולר. זאת בשל צניחה של 42% ברווחים בפעילות הייצור, השירות והקמעונות של התאגיד.

החברה ספגה גם הפרשה של 10 מיליארד דולר שקשורה לחטיבת פרסיז'ן קסטפארטס (Precision Castparts). ברקשייר רכשה את החברה ב-2016 בעבור 37.2 מיליארד דולר, באחת העסקות הגדולות של באפט. כעת יצרנית החלקים למטוסים מתכוננת לזמנים קשים, לאור הקיצוץ בייצור המטוסים בבואינג ובאיירבוס. החברה עברה "ארגון מחדש מסיבי", וקיצצה עשרת אלפים עובדים במחצית הראשונה של 2020".

"אנחנו מאמינים שהאפקט של המגפה על התעופה המסחרית ויצרניות המטוסים הוא חמור ביותר", אמרה ברקשייר במסמכים. "לדעתנו, התזמון ומשך ההתאוששות בתעופה המסחרית ובתעשיות התעופה עשויים להיות תלויים בפיתוח ובהפצה הנרחבת של תרופות או חיסונים שיטפלו בווירוס".

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker