הדו"חות של טראמפ נחשפים: ההכנסות מאתרי הנופש ירדו - עוד לפני הקורונה

הדו"ח בן 78 עמודים שהגיש טראמפ לאחר שקיבל הארכה למועד הסופי להגשתו, מספק מידע חלקי בנוגע לנכסיו וחובותיו של הנשיא

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד טראמפצילום: KEVIN LAMARQUE/רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף את דו"חותיו הפיננסים לשנת 2019. מהדו"חות עולה כי חלה ירידות בהכנסות של חלק מאתרי הנופש האייקוניים שלו, עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה שפגעה קשות בענף התיירות. ההכנסות ממגרש הגולף ואתר הנופש במאר א-לגו, פלורידה ירדו ל-21.4 מיליון דולר לעומת 22.7 מיליון דולר ב-2018, בניין הדואר הישן בוושינגטון הבירה רשם הכנסות של 40.5 מיליון דולר, לעומת 40.8 מיליון דולר ב-2018.

הדו"ח, בן 78 עמודים שהגיש טראמפ לאחר שקיבל הארכה למועד הסופי להגשתו, מספק מידע חלקי בנוגע לנכסיו וחובותיו של הנשיא, כולל הכנסות ממגרשי הגולף, חשבונות בנק ועסקי השקעות. נכס חשוב נוסף של טראמפ, מגרש הגולף דוראל בפלורידה, הציג ביצועים טובים יותר עם הכנסות של 77.2 מיליון דולר, לעומת 76 מיליון דולר ב-2018. טראמפ נסוג מתוכניתו לארח את ועידת ה-7G ב-2020 באתר לאחר ביקורת נוקבת על תוכניתו.

מאר א-לגו

בנוסף, לבקשת משרד האתיקה בממשלה, טראמפ חשף כי רודי ג'וליאני, עורך דינו האישי, סיפק לו ייעוץ חינם ב-2019-2018, כשהוא נחקר במסגרת חקירת המעורבות הרוסית בבחירות - חקירה שניהל התובע המיוחד רוברט מולר. בדו"ח נכתב כי "ג'וליאני לא יכול להעריך את שווי הייעוץ שניתן בחינם".

טראמפ דיווח גם על רווח של 13.5 מיליון דולר ממכירת אחוזה בבוורלי הילס, קליפורניה. "וושינגטון פוסט" דיווח בשנה שעברה כי הבית נמכר לחברה הקשורה למיליארדר אינדונזי במחיר כפול ממה ששילם טראמפ עבור הנכס.

הדו"חות שפירסם טראמפ חושפים בעיקר מידע בנוגע להכנסות מנדל"ן ותמלוגים בגין המותג טראמפ ברחבי העולם. עם זאת, היו לטראמפ הכנסות נוספות, כמו 100 אלף דולר בשנה בתמלוגים על הספר "אמנות העסקה". הוא גם מקבל פנסיה מגילדת שחקני הקולנוע, ששילמה לנשיא בשנה שעברה 78 אלף דולר ופנסיה נוספת מאיגוד אומני הרדיו והטלוויזיה ששילם לו 8,700 דולר.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker