לוגו רויטרס
רויטרס

ממשלת אוסטרליה כינתה אותו "קיקסטארט" לכלכלה הפגועה של העיר הגדולה במדינה: מרכז טכנולוגי חדש ביער של גורדי שחקים, שנבנה על שטח של 240 דונם של מגרשי תחזוקת רכבות בסידני.

אך כשהמשרדים עומדים ריקים מעובדים, שנשארים בבית, הפרויקט עשוי להציף את העיר בשטחים מסחריים בתקופה שבה בעלי נכסים מתקשים למלא את החללים הקיימים.

משרדים במרכז העסקים בסידני
משרדים במרכז העסקים בסידניצילום: Loren Elliott/רויטרס

בסידני כבר יש שטח של 500 אלף מ"ר של משרדים חדשים שבנייתם אמורה להסתיים בארבע השנים הקרובות, על פי נתונים של התעשייה – כמעט כמו בלונדון, שאוכלוסייתה גדולה פי שניים מזאת של סידני.

המרכז הטכנולוגי החדש, שמובל על ידי חברת הנדל"ן דקסוס, יגדיל את השטח החדש הזמין בסידני בעוד 50% עד 2025, כשתסתיים הבנייה.

"איש אינו בטוח שאכן יהיה ביקוש כזה ב-2024-2025", אמרה אנק תומפסון, ראש מחלקת מחקר בחברת המחקרים קוליירס. "הפרויקטים בסידני ובמלבורן יגדילו את ההיצע באופן משמעותי. וממילא קשה להשכיר את ההיצע הקיים".

החברה פירסמה תחזית לפני שישה חודשים שלפיה אחוז המשרדים הריקים בסידני יזנק מ03.7% כעת ל-6.8% ב-2024. כעת היא מעריכה ששיעור זה יגיע ל-10% ב-2022, בשל משבר הקורונה.

מאז פברואר, כמה המניות הגדולות שרשמו ירידות הן של חברות שמחזיקות בבעלות של קמעוניות, זאת בשל הסגר שעצר את הפעילות הכלכלית. אך משקיעים חוששים כי מכירת החיסול תימשך זמן רב יותר, שכן יותר ויותר עובדים מתרגלים לעבוד מהבית.

נכון לעכשיו, דיירים תאגידיים שממתינים למשרדים החדשים אומרים שלא ישנו תוכניות. ואפילו אם פחות עובדים יאכלסו את החלל המשרדי, זה מתאים לחוקי הריחוק החברתי.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker