ישראל פישר

אלפבית, החברה האם של גוגל, דיווחה היום על תוצאות טובות מתחזיות האנליסטים. מניית החברה עולה ב-1% במסחר שלאחר הסגירה אחרי שאלפבית דיווחה על הירידה הראשונה במכירות זה 16 שנה. הירידה היתה צפויה בשל מגפת הקורונה אך היתה נמוכה מהצפוי.

גוגל דיווחה על הכנסות של 38.297 מיליארד דולר, ירידה של 2% לעומת הכנסות של 38.944 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 37.4 מיליארד דולר. החברה דיווחה על רווח נקי של 6.959 מיליארד דולר, לעומת 9.947 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הרווח למניה היה 10.13 דולר, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 8.23 דולרים.

מנכ"ל החברה, סונדר פיצ'אי, התייחס בהודעה לעיתונות שלוותה לדו"חות לאפיקי הכנסות חדשים של גוגל שעד לא מזמן לא דווחו כמקורות הכנסה נפרדים כמו יוטיוב וחטיבת הענן של גוגל. "ככל שאנשים פונים יותר ויותר לשירותים מקוונים, הפלטפורמות שלנו – מהענן ועד גוגל פליי ויוטיוב – מסייעות לשותפים שלנו לספק שירותים חשובים ולתמוך בעסקים שלהם", כתב.

מתוך הכנסותיה של גוגל, 29.9 מיליארד דולר הם מפרסום - נתון הממחיש את התלות הגדולה של החברה במקור הכנסות אחד בתקופה שבה חברות עשויות לצמצם את תקציבי הפרסום שלהם בשל המשבר הכלכלי. ואולם החברה דיווחה על עלייה של 6% בהכנסות מפרסום ביוטיוב ל-3.8 מיליארד דולר, ועל עלייה של 43% בהכנסות שירותי הענן של בחרה ל-3 מיליארד דולר, לעומת 2.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

גוגל צריכה להתמודד עם עלייה בתחרות מצד פייסבוק, אמזון וטוויטר, אך גם עם חקירות הגבלים עסקיים באירופה ובארה"ב שעשויות לפגוע בביצועיה ברבעון הנוכחי וברבעון הבא.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker