אחרי הגמגום של המנכ"לים בשימוע: הדו"חות של ענקיות הטכנולוגיה הפתיעו לטובה

אמזון, פייסבוק, גוגל ואפל היכו את תחזיות האנליסטים, ומניותיהן עולות במסחר שאחרי הסגירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין למעלה, בכיוון השעון: סונדר פיצ'אי, טים קוק, מארק צוקרברג, ג'ף בזוס

אחרי השימוע שעברו המנכל"ים שלהן אתמול בקונגרס, 4 ענקיות הטכנולוגיה - אמזון, גוגל, פייסבוק ואפל פירסמו הלילה את דו"חותיהן לרבעון השני של 2020. כל החברות, למעט גוגל, הפתיעו לטובה, והיכו את התחזיות. 

אמזון: בעת פרסום הדו"חות הרבעוניים הקודמים של ענקית המסחר המקוון וספקית שירותי הענן אמזון, התחייב המייסד ג'ף בזוס כי החברה תוציא את כל רווחיה ברבעון השני של השנה על עלויות הקשורות בזינוק במכירותיה עקב מגפת וירוס הקורונה.

עם זאת, הצמיחה בהכנסות אמזון ברבעון השני היתה כה חדה, שהחברה בכל זאת הצליחה להרוויח מיליארדי דולרים ברבעון למרות גידול בהוצאותיה על גיוס עובדים חדשים, העלאות שכר ורכישות ציוד שנאלצה לבצע על רקע המגפה. מניית אמזון קופצת ביותר מ-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.6%.

מניית אמזון

>> לידיעה המלאה על דו"חות אמזון

פייסבוק: הרשת החברתית דיווחה היום על תוצאות טובות מהתחזיות לרבעון השני של השנה. העלייה בהכנסות נרשמה בעיקר בגלל עלייה בכלי הפרסום של עסקים קטנים במהלך הרבעון הקודם שאופיין בהסגרים ובסגירת עסקים בכל העולם.

פייסבוק דיווחה על עלייה בהכנסות ל-18.69 מיליארד דולר, לעומת 16.89 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים בסקר של רפניטיב היו להכנסות של 17.4 מיליארד דולר. מניית החברה עולה במסחר שאחרי הסגירה ביותר מ-7%. החברה דיווחה גם על זינוק של 98% ברווח הנקי ל-5.178 מיליארד דולר, לעומת 2.616 מיליארד דולר ברבעון השני בשנה שעברה. מספר המשתמשים הפעילים החודשיים, כלומר משתמשים שנכנסו לפייסבוק לפחות פעם בחודש, עלה ל-2.7 מיליארד.

מניית פייסבוק

>> לידיעה המלאה על דו"חות פייסבוק

גוגל: אלפבית, החברה האם של גוגל, דיווחה היום על תוצאות טובות מתחזיות האנליסטים. מניית החברה עולה ב-1% במסחר שלאחר הסגירה אחרי שאלפבית דיווחה על הירידה הראשונה במכירות זה 16 שנה. הירידה היתה צפויה בשל מגפת הקורונה אך היתה נמוכה מהצפוי.

גוגל דיווחה על הכנסות של 38.297 מיליארד דולר, ירידה של 2% לעומת הכנסות של 38.944 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 37.4 מיליארד דולר. החברה דיווחה על רווח נקי של 6.959 מיליארד דולר, לעומת 9.947 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הרווח למניה היה 10.13 דולר, לעומת תחזיות האנליסטים לרווח למניה של 8.23 דולרים.

מניית גוגל

>> לידיעה המלאה על דו"חות גוגל

אפל: ענקית מוצרי האלקטרוניקה, חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח והכנסות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים, הודות לצמיחה חדה בביקוש למכשירי אייפון ולמחשבי אייפד ומאק על רקע מגפת הקורונה.

מניית אפל מזנקת ביותר מ-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לשיא, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 1.2%.

אפל, שבראשה עומד המנכ"ל טים קוק, דיווחה על רווח נקי של 11.25 מיליארד דולר, או רווח של 2.58 דולר למניה, ברבעון השני של 2020, לעומת רווח של 10.04 מיליארד דולר, או רווח של 2.18 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 2.07 דולר למניה.

מניית אפל

>> לידיעה המלאה על דו"חות אפל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker