הפסדי הענק של רנו ופולקסווגן ממחישים את הצרות של יצרניות הרכב

מגפת הקורונה הובילה לסגירת מפעלים ואולמות תצוגה – ויצרניות רכב בכל העולם רשמו הפסדי שיא וקיצצו בדיווידנדים ■ רנו דיווחה על הפסד תפעולי של 2 מיליארד יורו במחצית הראשונה של השנה, לעומת רווח של 1.52 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנגלה מרקל במפעל המכוניות החשמליות של פולקסווגן. כוח העבודה מתכווץ
אנגלה מרקל במפעל המכוניות החשמליות של פולקסווגן. כוח העבודה מתכווץצילום: Jens Buettner/אי־פי

יצרנית הרכב הצרפתית רנו דיווחה על הפסדי שיא בשל הירידה החדה בשוק והתוצאות הרעות שרשמה השותפה שלה, ניסאן. ההפסד הנקי בסך 7.29 מיליארד יורו שהציגה החברה במחצית הראשונה של השנה, מדגיש את האתגרים שעמם מתמודדת היצרנית - ובראשם הצורך לקצץ בהוצאות ולשקם את יחסיה עם שותפתה היפנית לברית המכוניות. החברה נמנעה מפרסום תחזיות פיננסיות לשנה הקרובה, ורק ציינה כי היא נמצאת במסלול הנכון להורדת ההוצאות.

"אף שהמצב חסר תקדים, הוא לא קבוע", אמר מנכ"ל החברה לוקה דה מאו, שנכנס לתפקידו החודש, בהצהרה מטעמו שפורסמה היום (חמישי). "יש לי ביטחון מלא ביכולת של הקבוצה להשתקם".

מכירות כלי הרכב של רנו צנחו ביותר משליש במחצית השנייה, אחרי שמגפת הקורונה הובילה לסגירת מפעלי החברה ואולמות התצוגה לכמה שבועות. בנוסף לירידה של רנו, גם ניסאן, שבה רנו מחזיקה 43%, הציגה תוצאות מאכזבות. בשל כך, הודיעה ניסאן כי היא לא תשלם דיווידנד, ובכך מנעה מרנו הכנסות שציפתה להן כדי לשקם את תוצאותיה הכספיות. הביצועים של ניסאן הורידו את הרווח הנקי של רנו ברבעון הראשון והשני ב-4.8 מיליארד דולר.

רנו זואיצילום: Bloomberg

רנו חשפה במאי תוכנית קיצוצים שבמסגרתה יפוטרו 14 אלף עובדים בכל העולם ויצמצם כושר הייצור שלה בכמעט חמישית, בניסיון לחסוך 2 מיליארד יורו, מתוכם 600 מיליון יורו כבר השנה. דה מאו יהיה אחראי על תוכנית הפיטורים בצרפת, שבה שוררת רגישות פוליטית רבה, והוא ינסה להשיב את האמון במותגי ובדגמי החברה.

החברה דיווחה על הפסד תפעולי של 2 מיליארד יורו במחצית הראשונה של השנה, לעומת רווח של 1.52 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד, והוסיפה שחטיבת המכוניות שרפה 6.4 מיליארד יורו.

רנו פנתה אל בעלת המניות החזקה ביותר שלה, ממשלת צרפת, וביקשה אשראי בערבות ממשלתית של 5 מיליארד יורו. נכון לסוף יוני היו לחברה נכסים נזילים בשווי של 16.8 מיליארד דולר, לעומת 10.3 מיליארד דולר בסוף מארס.

השבוע הודיעה רנו כי המעצב הראשי של פז'ו־סיטרואן, שהצליח לחולל מהפכה בעיצוב מכוניות החברה ומתמקדת כעת ברווחיות ולא בנפח ייצור, יעבור אליה. פז'ו־סיטרואן הצליחה לעמוד בתחזיות שלה כשדיווחה על תוצאותיה לפני יומיים.

פולקסווגן: הירידה החדה במכירות מאז מלחמת העולם השנייה 

פולקסווגן הודיעה היום כי היא מקצצת בדיווידנד שתשלם למשקיעים אחרי שדיווחה על הפסד של 800 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2020 אחרי שנפגעה גם היא ממגפת הקורונה. החברה תשלם דיווידנד של 4.86 יורו למניה, לעומת 6.56 יורו בעבר. ברבעון השני ספגה החברה צניחה של יותר מ-25% במסירות הרכב.

"המחצית הראשונה של 2020 היתה אחת מהמאתגרות ביותר בהיסטוריה של החברה בגלל מגפת הקורונה", אמר סמנכ"ל הכספים של פולקסווגן, פרנק ויטר.

תוצאות החברה ממחישות את ההשפעה הדרמטית של המגפה, שהובילה לירידה החדה ביותר במכירות רכב מאז מלחמת העולם השנייה. באפריל הורידה יצרנית הרכב את תחזית הרווח השנתית שלה בדומה ליצרניות רכב וחלפים אחרות. כמה מהמתחרות של פולקסווגן כמו דיימלר וג'נרל מוטורס הצליחו לרשום תוצאות טובות מהמצופה, למרות הצניחה חסרת התקדים.

השבת הפעילות לרמות שנרשמו לפני המשבר חיונית מאוד עבור פולקסווגן. החברה השיקה באחרונה דור חדש לדגם הגולף הפופולרי,ובספטמבר היא צפויה להתחיל במסירות של הדגם החשמלי החדש שלה, ID3. הצלחת הדגם החשמלי חיונית לחברה כדי שתצליח לעמוד בתקנות הזיהום החדשות של האיחוד האירופי והתחרות בטסלה שנהפכה באחרונה ליצרנית הרכב בעלת השווי שוק הגבוה ביותר בעולם.

כפי שצפו האנליסטים, הכנסות החברה צללו ברבעון השני ב-37% ל-41.1 מיליארד יורו. החברה רשמה ברבעון השני הפסד של 2.39 מיליארד יורו, לעומת רווח של 5.13 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker