לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
אזי פייברה

גבר בפלורידה שקיבל כמעט 4 מיליון דולר בהלוואות מהממשל המיועדות לסייע לעסקים קטנים הוציא את הכסף על מכונית ספורט של למבורגיני ומותרות אחרים. הוא נעצר והואשם בהונאה.

דיוויד ט. היינס, 29, ממיאמי, הואשם בהונאה בנקאית, תצהיר כוזב לקבלת הלוואה וקבלת כספים לא כחוק, לפי תובעים בפלורידה. אם יורשע, הוא יעמוד בפני עונש מירבי של 70 שנות מאסר.

דיוויד טי. היינסצילום: Miami-Dade County Department of

באפריל הצטרף היינס לשורת בעלי עסקים שביקשו סיוע מתוכנית PPP (הגנה על שכר עובדים) שנועדה לסייע לעסקים קטנים להעסיק עובדים בזמן המגפה, ונתנה הלוואות למי שלא פיטר אותם. בבקשת ההלוואות שלו כתב היינס כי הוא מפעיל ארבעה עסקים עם 70 עובדים והצהיר על הוצאות חודשיות של 4 מיליון דולר.

במאי הוא החל לקבל את ההלוואות – תשלומים בסך 3.98 מיליון דולר. כשהכסף נכנס, היינס המשיך להגיש בקשות לסכומים נוספים. בסך הכל ביקש 13.5 מיליון דולר. התוכנית עובדת באמצעות בקשת הלוואות מבנקים מסחריים, ומינהל העסקים הקטנים בארה"ב מאשר אותן מטעם הממשל.

עם הכסף שקיבל, היינס יצא למסע קניות שכלל תכשיטים, בגדים יקרים, ביקורים באתרי נופש במיאמי ביץ' והוצאות באתרי היכרויות. "לא נראה שהיה שימוש עסקי לכסף, אם בכלל", אמר מפקח מטעם הממשל בתצהיר לתביעה.

נציגו של היינס אמר כי הלקוח "הוא בעל עסקים לגיטימי שסבל פיננסית כמו מיליוני אמריקאים במהלך המגפה, ורוצה לספר את הצד שלו של הסיפור".

היינס שילם 30 אלף דולר במאי לאדם שרשום בחשבונותיו כ"אמא". הוא שילם 4,000 דולר בסאקס פיפט אבניו, וכן אלפי דולרים נוספים למלונות וחנויות תכשיטים. ב-18 במאי רכש למבורגיני כחולה ב-318 אלף דולר ורשם את הרכב תחת שמו ותחת שם העסק שלו. ההוצאות בפועל של העסקים שלו היו 200 אלף דולר בחודש – הרבה פחות ממה שהצהיר.

למעשה, נאמר בתביעה, אין שום ראיות לכך שעסקיו שלהיינס פעילים בכלל, ונגד שניים מהאתרים שהוא מפעיל הגישו תלונות שהם עוסקים בתרמית עוקץ.

לכתבה ב"ניו יורק טיימס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker