סערה מושלמת: ענקיות הנפט ידווחו על הפסדי עתק ברבעון השני

BP ורויאל דאץ'-של הורידו את התחזיות למחירי הנפט לטווח הארוך, וידווחו על אובדן ערך של 17.5-13 מיליארד דולר, ו-22-15 מיליארד דולר ברבעון השני, בהתאמה ■ של מעריכה כי תדווח על הפסד מתואם של 674 מיליון דולר ברבעון השני

רויטרס
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קידוח נפט בבריטניהצילום: בלומברג
רויטרס
בלומברג

חברות הנפט והגז המובילות באירופה ובארה"ב צפויות לדווח על הפסדים ברבעון השני של 2020 בעקבות סגר הקורונה שהוביל לקריסה בצריכת הדלק ופגיעה ברווחים, כך לדברי אנליסטים ולפי נתוני ספקיות המידע רפיניטיב ואייקון.

מניית שברון

BP, שברון, ENI, אקסון מובייל, רויאל דאץ'-של וטוטאל ידווחו על הפסדים, אירוע נדיר ביותר, על רקע הצניחה במחירי הגז והנפט והנפילה בביקוש לרמות שלא נראו זה עשורים – גורמים שיצרו את "הסערה המושלמת" לחברות האנרגיה, שמייצרות, מזקקות ומוכרות וסוחרות בדלק.

מניית אקסון מובייל

בפעמים הקודמות שבהן מחירי הנפט והגז ירדו לרמות נמוכות, פעילות בתי הזיקוק של החברות איזנה את המחירים הנמוכים. אולם הפעם המצב שונה. סגר הקורונה עצר את הנסיעות, את טיסות וואת פעילות העסקים, והרווח ממוצרי נפט מזוקקים, כמו בנזין ודיזל, ירד לרמה שלילית.

BP ורויאל דאץ'-של כבר הורידו את התחזיות שלהן למחירי הנפט לטווח ארוך, ומסרו כי ידווחו על אובדן ערך של 17.5-13 מיליארד דולר ו-22-15 מיליארד דולר ברבעון השני, בהתאמה. של מעריכה כי תדווח על הפסד מתואם של 674 מיליון דולר ברבעון השני.

תחנת דלק בוונצואלהצילום: בלומברג

של, ENI וטוטאל ידווחו על תוצאותיהם ב-30 ביולי. אקסון מובייל ושברון ידווחו על תוצאותיהם הכספיות לרבעון השני ב-31 ביולי. BP תפרסם את דו"חותיה ב-4 באוגוסט.

חברת נפט נוספת בארה"ב פושטת רגל

רוזהיל ריסורסס הגישה בקשה להגנה מפני נושים, כאשר מחיר הנפט הזולים מאלצים את יצרנית נפט הפצלים שפועלת באגן פרמיאן לארגן מחדש את חובותיה. החברה הגישה בקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11) בבית המשפט המחוזי בדרום טקסס. היא מסרה כי מניותיה יימחקו. לחברה יש 17.5 מיליון דולר להבטחת המשך פעילותה במהלך פשיטת רגל.

חברות נפט בארה"ב, בייחוד במגזר נפט הפצלים, שגייסו חובות בזמן שמחירי הנפט היו גבוהים מתקשות לשרוד כעת. לפי נתוני בלומברג, לפחות 27 חברות נפט עם חובות של 50 מיליארד דולר הגישו בקשה לפשיטת רגל מתחילת השנה. קידוחי הנפט של רוזהיל מרוכזים בעיקר במערב אגן פרמיאן בטקסס. רוזהיל הודיעה במארס כי היא עוצרת את פעילות הקידוחים עד סוף 2020,  בעקבות קריסת מחירי הנפט.

לכתבות המלאות ברויטרס ובבלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker