מורים ורופאים בבריטניה יקבלו תוספת שכר

900 אלף עובדים במגזר הציבורי בבריטניה יקבלו תוספת שכר של 3.1% בגלל תרומתם למאבק במגפת הקורונה ■ באופוזיציה טוענים כי ההעלאה לא תעזור אחרי שנים של הקפאת שכר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדים בבית חולים בבריטניה
עובדים בבית חולים בבריטניהצילום: בלומברג

שר האוצר של בריטניה, רישי סונאק, אישר אתמול (ג') כי 900 עובדים במגזר הציבורי, ובהם רופאים ומורים, יקבלו תוספת שכר של 3.1%. סונאק אמר כי התוספת היא הכרה בתרומתם החיונית למאבק במגפת הקורונה.

התוספת תגיע מתקציבים קיימים במשרדים הממשלתיים. מפלגת הלייבור טוענת כי ההעלאה לא תפצה על שנים של קיצוצים ריאליים, ואיגוד עובדי הרפואה בבריטניה מסר כי הרופאים קיוו להעלאה גדולה בהרבה.

סונאק הזהיר כי הממשלה תהיה חייבת לרסן בעתיד את ההוצאות על המגזר הציבורי. האחיות לא יקבלו תוספת שכר, מפני שהן חתמו על הסכם שכר נפרד ב-2018. כמן כן, ההעלאה אינה כוללת מתמחים שחתמו על הסכם שכר לארבע שנים בשנה שעברה. המורים יקבלו העלאת שכר של 3.1%; רופאים ורופאי שיניים יקבלו העלאת שכר של 2.8%. שוטרים ועובדי בתי הסוהר יקבלו העלאה של 2.5% וכוחות הביטחון יקבלו העלאה של 2%.

"החודשים האחרונים הדגישו מה שידענו תמיד, שעובדי המגזר הציבורי חיוניים למדינה ושאנחנו יכולים לסמוך עליהם בזמן משבר. אנחנו פועלים לפי המלצות גופים עצמאיים ומעלים את שכר עובדי המגזר הציבורי", אמר סונאק. יותר מ-300 עובדי מערכת הבריאות מתו מקורונה באנגליה.

עם זאת, באופוזיציה טוענים כי הממשלה הקפיאה את שכר עובדי המגזר הציבורי זה שנים וההעלאה לא תכסה את הפער. "רבים מעובדי המגזר הציבורי לא יקבלו את העלאת השכר, מפני שהממשלה עדיין לא העבירה את התקציבים שהבטיחה לרשויות המקומיות", אמרה אנליזה דודס, חברת פרלמנט ממפלגת הלייבור, ושרת האוצר בממשלת הצללים של האופוזיציה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker