גוגל נתבעת על ידי עובדות: קיבלו שכר נמוך מהגברים

ארבע עובדות לשעבר בענקית הטכנולוגיה תובעות את החברה בטענה כי שכרן השנתי היה נמוך ב-16 אלף דולר מזה של גברים בתפקידים דומים ■ אם התביעה תקבל מעמד של ייצוגית גוגל עשויה לשלם 600 מיליון דולר בפיצויים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו של גוגל
לוגו בלומברג
בלומברג

ארבע עובדות לשעבר בגוגל הגישו אתמול תביעה ייצוגית ,לפיה בענקית מתקיימת אפלייה מגדרית בשכר: לפי התובעות, "נשות גוגל קיבלו שכר בסיס נמוך יותר, בונוסים נמוכים יותר ופחות מניות מגברים בתפקידים דומים" - ובסך הכל כ-16 אלף דולר פחות בשנה. העובדות לשעבר מעוניינות כי התביעה שהן תייצג יותר מ-10,000 קולגות בחברה.

הנשים טוענות כי פערי השכר מפרים את החוק בקליפורניה לשכר שוויוני. לפי התביעה, גוגל גם הפרה את חוקי התחרותיות של קליפורניה עם מדיניות משנת 2011 ו-2017 שמבקשת ממעומדים לפרט את תנאי השכר הקודמים שלהם, וכך מנציחה שכר נמוך לנשים. התביעה מבקשת מבית המשפט בסן פרנסיסקו לאפשר להגיש תביעה ייצוגית שתייצג את כל הנשים שעבדו בגוגל בקליפורניה מאז ספטמבר 2013.

במידה והתביעה תקבל מעמד של תביעה ייצוגית, גוגל עשויה לשלם פיצויים של יותר מ-600 מיליון דולר, בהתבסס על מחקר שמצוטט בכתב התביעה. איילין נאוטון, סגנית נשיא בגוגל, מסרה כי החברה מנתחת מדי שנה את נתוני השכר, הבונוסים ומענקי המניות כדי להבטיח כי הם שוויוניים. "אם אנחנו מוצאים הבדלי שכר, כולל הבדלי שכר בין גברים לנשים, אנחנו מבצעים התאמות. בנוסף, אנו מבצעים בדיקות קפדניות כדי להבטיח כי קידום עובדים והערכות לעובדים נעשים בצורה הוגנת ושוויונית", אמרה נאוטון. "בשנה שעברה ביצענו התאמות בשכר ל-2% מהעובדים בעלות של 5.1 מיליון דולר". היא מסרה כי לדעתה הטענות בתביעה אינן מבוססות וגוגל תגן על מדיניותה.

הנשים הגישו תביעה נגד גוגל ב-2017. החברה ביקשה לבטל את התביעה, אך בית המשפט דחה את בקשת גוגל ב-2018. ג'יימס פינברג, עורך הדין של התובעות מייצג גם שלוש עובדות באורקל שקיבלו במאי אישר להפוך את תביעתן, בגין אפליה מגדרית בשכר, לייצוגית. עם זאת, תביעותיהן של נשים נגד טוויטר ומיקרוסופט ב-2015 בטענה לאי שוויון בשכר לא קיבלו מעמד של תביעות ייצוגיות.

לכתבה המלאה בבלומברג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום