בלומברג
ישראל פישר

אלכס ספיר, יזם הנדל"ן ושותפו לשעבר של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הגיש ביום שישי תביעה בסכום של 100 מיליון דולר נגד משקיע הנדל"ן רותם רוזן, גיסו של ספיר ושותפו העסקי לשעבר. בתביעה שהוגשה לבית המשפט העליון בניו יורק נטען כי רוזן הוציא מחברת הנדל"ן של ספיר עשרות מיליוני דולרים, תוך כדי שגייס לצורך כך בני משפחה נוספים.

בהודעת מייל שנשלחה מטעם משרד עורכי הדין של ספיר, עובד אנד עובד, נכתב כי "במשך יותר מעשור רכב רוזן על הצלחת הארגון של ספיר, ניצל את האמון והנדיבות של ספיר כדי לגרוף עשרות מיליוני דולרים, להוציא מידע קנייני ולהפר את תנאי החוזה שהוציאו אותו ממשפחתו של ספיר ומהעסק שלו".

ספיר, הבעלים של קבוצת ספיר שנסחרת גם בישראל, טוען גם כי אחיו של רותם רוזן, עומר רוזן, שהיה ב-2017 היועץ המשפטי של החברה של ספיר, גנב יותר מ-1,500 מסמכים רגישים מהחברה בזמן שניהל משא ומתן על תנאי העזיבה של אחיו מהחברה. "המעשים האלה מראים כי האחים רוזן אחראיים לרבים מהמעשים המיוחסים להם", נמסר מעורכי דינו של ספיר. "גם רותם וגם עומר, ששיתף עמו לכאורה פעולה, שילמו בתמורה לאמון של הלקוח שלנו בבגידה וחשבו שהנחמדות שלו היא חולשה".

אלכס ספיר
אלכס ספירצילום: Photographer: Andrew Toth/Getty

"התביעה מגוחכת ומלאה בשקרים גסים כפי שנוכיח", מסרה שרון קורפוס, עורכת הדין של רוזן ממשרד קסוביץ' בנסון טורס.

מדובר בשלב נוסף בסכסוך שהחל לפני יותר משנה במשפחת משקיעי הנדל"ן שהוקמה על ידי המהגר מברית המועצות תמיר ספיר, אביו של אלכס, שמת ב-2014. החברה היתה בעבר שותפה של טראמפ ושל חברת הנדל"ן ביירוק בבניית מלון טראמפ סוהו במנהטן בשנים שלפני פרוץ המשבר הכלכלי בארה"ב. המכירות בפרויקט היו מאכזבות ותלונות על מעשי הונאה לכאורה משכו תשומת לב רבה לחברה במהלך הקמפיין לנשיאות של טראמפ ב-2016.

רותם רוזן נישא לזינה, בתו של תמיר ספיר, ב-2007 בטקס שנערך באתר הנופש של טראמפ במאר א לגו. ב-2017 הם התגרשו ורוזן הגיש תביעה בסכום של 103 מיליון דולר נגד עזבונו של תמיר ספיר. בנובמבר דווח כי נרשמה התקדמות במגעים בין רוזן לספיר על התביעה שהגיש רוזן, אך התביעה הנגדית שהוגשה סותמת את הגולל על המגעים לפשרה בין השניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker