לוגו בלומברג
בלומברג
אנני מאסה

בלאקרוק, חברת ניהול ההשקעות הגדולה בעולם, דיווחה היום (ו') על זינוק של 21% ברווחיה ברבעון השני של השנה, לאחר שמשקיעים הזרימו כסף לקרנותיה אחרי הנפילות בשווקים במארס, שנרשמו עם פרוץ משבר הקורונה. מניית בלאקרוק עולה ב-1.7% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה, שהמטה שלה נמצא בניו יורק, סיימה את הרבעון השני של 2020 עם נכסים בהיקף של 7.32 טריליון דולר תחת ניהולה, לעומת 6.84 טריליון דולר בסוף הרבעון השני של 2019.

היקף הנכסים בקרנות להשקעה לטווח ארוך גדל ב-62.2 מיליארד דולר ברבעון השני - היפוך מגמה לעומת הרבעון הראשון של 2020, שבו המשקיעים משכו יותר כסף מקרנות אלה מאשר הפקידו בהן, בראשונה זה חמש שנים. זאת, בצל הבהלה שאחזה במשקיעים עם פרוץ משבר הקורונה.

השיפור בביטחון המשקיעים הקמעונאים ברבעון השני תרם להתאוששות, לאחר שאלה הזרימו 16 מיליארד דולר לקרנות בלאקרוק - פי שמונה יותר מתרומתם ברבעון השני של 2019. קרנות אג"ח הובילו את כל הקטגוריות לאחר שמשקיעים הזרימו אליהן 60 מיליארד דולר ברבעון האחרון.

משרדי בלאקרוק בניו יורק
משרדי בלאקרוק בניו יורקצילום: Emon Hassan\ניו יורק טיימס

"זה היה רבעון חזק מאוד בעסקינו הקמעונאיים, בזכות הלקוחות ששבו והגדילו סיכונים", אמר סמנכ"ל הכספים של בלאקרוק, גארי שדלין, בראיון לבלומברג.

בלאקרוק, המייעצת לבנק הפדרלי לגבי רכישות של אג"ח מגובות משכנתאות לנדל"ן מסחרי ואג"ח קונצרניות במסגרת הרכישות שמבצע הבנק המרכזי על רקע משבר הקורונה, דיווחה היום על רווח נקי של 1.21 מיליארד דולר, או רווח של 7.85 דולרים למניה, ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של מיליארד דולר, או רווח של 6.41 דולרים למניה, בתקופה המקבילה ב-2019. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך יותר בסך 6.97 דולרים למניה.

הכנסות בלאקרוק בתקופה המדווחת הסתכמו ב-3.65 מיליארד דולר - גבוהות מתחזיות האנליסטים של 3.5 מיליארד דולר.

הכתבה של אנני מאסה בבלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker