יצרנית הנפט הגדולה בקליפורניה פושטת רגל

קליפורניה ריסורסז הגישה בקשה לבית המשפט להגנה מפני נושים לאחר שחובות החברה עלו ל-6.1 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
באר נפט באזור מגורים בקליפורניה
באר נפט באזור מגורים בקליפורניהצילום: בלומברג

קליפורניה ריסורסז, יצרנית הנפט הגדולה בקליפורניה, הגישה בקשה להגנה מפני נושים, שעשויה להיות תחילתו של הגל הבא של פשיטות רגל בענף קידוחי הנפט והחברות התלויות בו. החברה מצטרפת ל-200 יצרניות נפט שהגישו בקשות לבתי המשפט לפשיטות רגל מאז 2015, ורבות צפויות להצטרף אליהן בשבועות הקרובים. דנבורי ריסורסז ונובל קורפ החמיצו את מועד תשלומי החובות שלהם לחודש יולי וצ'פרל אנרג'י ביקשה מהבנקים הארכה לתשלום חובותיה.

מחירי הנפט נעים כעת סביב 40 דולר לחבית והתעשייה לא עומדת בחובות שלקחה על עצמה כשמחירי הנפט היו גבוהים בהרבה. יצרנית הנפט הגולמי הגדולה ביותר בקליפורניה שוקעת תחת נטל החובות מאז שנפרדה מאוקסידנטל פטרוליום והונפקה כחברה עצמאית ב-2014, בדיוק בתחילתו של מחזור ירידות במחירי הנפט.

כמות המזומנים הנמוכה של החברה והחמרה ברגולציה הוסיפו ללחץ על קליפורניה ריסורסז, למרות שחברת ההשקעות קולוני קפיטל של טום בארק השקיעה בה 320 מיליון דולר בשנה שעברה. החברה מסרה כי היא חייבת 6.1 מיליארד דולר ל-50 אלף נושים, לפי הבקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11) שהוגשה לבית המשפט הפדרלי ביוסטון.

פשיטת הרגל צפויה להוריד את החובות והמחויבויות של החברה ב-5 מיליארד דולר, כך מסרה קליפורניה ריסורסז. 84% מבעלי האג"ח שהונפק ב-2018 ו-51% מבעלי האג"ח שהונפק ב-2016 תומכים בהצעה של החברה לארגון חובותיה מחדש. החברה תממן את ארגון החובות מחדש ואת המשך פעילותה על ידי הלוואה של מיליארד דולר מנושים קיימים.

משקיעים רבים זנחו יצרניות נפט שאינן פועלות באגן פרמיאן בטקסס ובניו מקסיקו – אזור קידוחי הנפט השופע ביותר בארה"ב. גם לפני נפילת מחירי הנפט התקשו מפעילות קידוחים אמריקאיות למשוך משקיעים, על רקע חשש של המשקיעים כי הן לא יכולות לייצר תשואות נאות.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker