בגלל הקורונה: עלייה במכירות מחשבים אישיים ברבעון השני של 2020

לפי נתונים של חברת המחקר IDC, מכירות המחשבים האישיים עלו ברבעון השני ביותר מ-11% ■ HP היתה יצרנית המחשבים הגדולה בעולם ברבעון הקודם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה משתמשת במחשב נייד
אשה משתמשת במחשב ניידצילום: Peter Muller / Cultura Creative

אחרי שנים של מכירות מדשדשות, המחשבים האישיים (PC) נהנו מעלייה במסירות ברבעון השני של 2020. העלייה בביקוש נגרמה לאור העובדה שיותר אנשים נאלצו לעבוד מהבית.

לפי חברת המחקר גרטנר, מכירות המחשבים האישיים הגיעו ברבעון השני של 2020 ל-64.8 מיליון יחידות - עלייה של 2.8% לעומת הרבעון השני 2019. העלייה נרשמה אחרי שברבעון הראשון נרשמה ירידה חדה במכירות בגלל בעיות בשרשרת האספקה של ייצור המחשבים. לפי נתונים של IDC, שכוללים גם תחנות עבודה, מכירות המחשבים האישיים טיפסו ברבעון השני ב-11.2% ל-72.3 מיליון מחשבים.

"הביקושים הערים בשל המעבר לעבודה מהבית וצורכי למידה מרחוק הובילו לעלייה גדולה מהתחזיות במכירות והציבו שוב את המחשב האישי במרכז סל הקניות של הרכישות הטכנולוגיות", אמר ג'יטש אורבני, מנהל מחקר מכשירים ניידים ב-IDC. "צריך לראות אם הביקוש ורמות השימוש הגבוהות יישארו גם בתקופת המיתון ובעולם שאחרי נגיף קורונה לאור הירידה בתקציבים ופתיחה מחדש של בתי ספר ומקומות עבודה".

לפי IDC, נמכרו יותר מ-18.1 מיליון מחשבים של HP, והיא היתה החברה הגדולה בעולם בתחום ברבעון השני עם נתח שוק של 25%, לעומת נתח שוק של 23.6% ברבעון השני של 2019. לנובו איבדה את תואר יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם - ומכרה 17.4 מיליון יחידות עם נתח שוק של 24.1%. דל הגיעה לנתח שוק של 16.6%, ואחר כך אפל עם 7.7%, ואייסר עם 6.7%. יצרניות המחשבים האחרות הגיעו לנתח שוק של 19.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker