פייסבוק שוקלת לאסור פרסומות פוליטיות לקראת הבחירות בארה"ב

איסור על פרסום פוליטי עשוי לסייע למנוע הפצת מידע כוזב ■ החלטה סופית על האיסור טרם התקבלה, אמרו אנשים המעורים במצב

לוגו בלומברג
בלומברג
קורט וגנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק
לוגו בלומברג
בלומברג
קורט וגנר

חברת פייסבוק שוקלת לאסור פרסום מודעות פוליטיות בימים לקראת הבחירות בארה"ב בנובמבר, לדברי אנשים המעורים בהלך המחשבה בחברה.

האיסור עדיין נמצב בשלב הדיונים וטרם התקבלה החלטה סופית בעניין, אמרו המקורות, אשר ביקשו לשמור על עילום שם מכיוון שמדובר בדיוני מדיניות פנימיים. איסור על פרסום פוליטי עשוי למנוע הפצה נרחבת של תוכן מטעה הנוגע לבחירות בזמן שאנשים מתכוננים להצביע. עם זאת, ישנם חששות כי איסור על פרסום פוליטי עלול לפגוע בקמפיינים לעידוד הצבעה בבחירות, או להגביל את יכולתם של המועמדים להגיב לקהל גדול על חדשות מתפרצות על מידע חדש.

פייסבוק אינה בודקת את אמיתותן של עובדות שמפרסמים פוליטיקאים או הקמפיינים שלהם, וסוגיה זו הפכה לנושא שנוי במחלוקת עבור מחוקקים ופעילים רבים, שטוענים כי מדיניותה של פייסבוק מאפשרת להפיץ שקרים ומידע כוזב בפלטפורמה.

ענקית המדיה החברתית ספגה ביקורת בשבועות האחרונים מצד ארגוני זכויות אזרח שטענו כי היא אינה עושה די כדי לעצור ניסיונות להרתיע מצביעים מהשתתפות בבחירות. ביקורת שערכה החברה באחרונה מצאה כי פייסבוק לא הצליחה אפילו לאכוף את המדיניות שלה עצמה נגד ניסיונות להרתיע מצביעים כאשר מדובר בפוסטים שמפרסם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

מאות מפרסמים הצטרפו לחרם על מוצרי הפרסום של פייסבוק במסגרת המחאה נגד מדיניותה.

איסור על פרסום פוליטי לפני הבחירות מקובל במדינות אחרות בעולם, כולל בבריטניה שם מנהל המדיניות הגלובלית של פייסבוק הוא ניק קלג, לשעבר סגן ראש ממשלת בריטניה. דובר פייסבוק סירב להגיב על הדיווח.

בשנת 2016, נציגים שפעלו מטעם רוסיה השתמשו בפייסבוק כדי להפיץ פרסומות ופוסטים מטעים ומעוררי מחלוקת, והחברה ביצעה מאז שורה של שינויים כדי להדק את הפיקוח על תהליך הפרסום הפוליטי שלה. פייסבוק קבעה, בין השאר, דרישות מחמירות יותר ממי שמבקש לפרסם תשדירים ואף הוסיפה ארכיון פרסומות עם מנוע חיפוש.

הכתבה של קורט וגנר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker