חוזרים הביתה: הקורונה גורמת לצעירי ארה"ב לחזור לגור עם ההורים

סקר של מכון המחקר פיו מראה כי משבר הקורונה גרם ל-9% מבני 29-18 בארה"ב לעבור דירה - יותר מכל קבוצת גיל אחרת ■ עוד מראה המחקר כי הפגיעה הכלכלית בשחורים, בהיספנים ובאסיאתים היתה קשה יותר לעומת לבנים

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבר דירה, אילוסטרציה
מעבר דירה, אילוסטרציהצילום: Yuliya Stankevych Dreamstime

המשבר הכלכלי בארה"ב אילץ מיליוני אמריקאים לעבור דירה, וצעירים רבים לחזור להתגורר עם הוריהם – כך עולה ממחקר שערך מכון פיו האמריקאי. לפי נתונים מהמחקר, יותר מחמישית מהבוגרים בארה"ב נאלצו לעבור דירה, או שהם מכירים אדם שעבר דירה כתוצאה מהמגפה.

3% מהמשיבים לסקר של פיו אמרו שהם נאלצו להחליף מקום מגורים באופן קבוע. 6% העידו שאדם אחר עבר למשק הבית שלהם ו-14% אמרו שלא עברו ואף אחד לא עבר להתגורר עמם, אבל הם מכירים אדם שעבר דירה בעקבות המצב. הסקר נערך בתחילת יוני ומשקף את המצב לפני ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה בכמה ממדינות ארה"ב.

באופן צפוי, קבוצת הגיל שהושפעה באופן הקשה ביותר ממשבר הקורנה היא 29-18. שיעור המפוטרים בקבוצת הגיל הזאת היה גבוה מהממוצע ורבים מהם נאלצו למצוא פתרונות דיור בגלל סגירת המעונות במוסדות להשכלה גבוהה. כך, 9% מבני קבוצת גיל זו אמרו שנאלצו לעבור דירה – השיעור הגבוה ביותר מבין כל קבוצות הגיל. ברוב המקרים, אותם אנשים עברו להתגורר בבית הוריהם. 

מבין כל קבוצות הגיל שהעידו כי עברו דירה בגלל התפרצות הקורונה, 28% אמרו שעשו זאת כדי להפחית את הסיכון להידבקות, 23% אמרו שעשו זאת כי הקמפוס האוניברסיטאי שלהם נסגר ו-20% אמרו שעברו כי רצו לשהות עם משפחתם. 18% אמרו שנאלצו לעבור דירה מסיבה כלכלית.

61% מהמשיבים שעברו דירה מתגוררים כעת עם בני משפחה: 41% עברו להתגורר עם ההורים או החמים, 4% עברו להתגורר עם ילדיהם ו-16% עברו להתגורר עם קרוב משפחה אחר.

המחקר גם ממחיש את הפגיעה הכלכלית על רקע גזע בארה"ב. 2% בלבד מהלבנים שהשתתפו במחקר העידו שעברו דירה - לעומת 4% מהשחורים, 6% מההיספנים ו-7% בקרב אסיאתים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker