הרץ רבה עם הנושים על חצי מיליון מכוניות בשווי 11 מיליארד דולר

חברת השכרת הרכב צפויה לבקש מבית המשפט לבטל חוזי החכרה של חלק מצי המכוניות שלה - מה שעשוי לפגוע ביכולתם של מחזיקי אג"ח לקבל את כספם

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרץ
הרץצילום: Eric Gaillard/רויטרס

הרץ גלובל, חברת השכרת המכוניות שפשטה רגל לפני חודש, ובעלי האג"ח מתווכחים על הדרך שבה צריך לצמצם את צי המכוניות של החברה, המונה כ-500 אלף מכוניות. אנליסטים עוקבים אחר התפתחויות הדיונים האלה, והתוצאות עלולות לזעזע את תעשיית הליסינג.

המכוניות נמצאות בידי חברה הקשורה לניירות ערך מגובות נכסים (ABS) של הרץ ומוחכרות לחברת השכרת המכוניות. בדרך כלל, חברה שמחזיקה ב-ABS ומגישה בקשה לפשיטת רגל חייבת לבחור אם לאשר או לבטל את הקשר בין חוזה ההחכרה לחובות החברה. אם החברה שומרת על חוזה ההחכרה היא חייבת להמשיך להעביר תשלומים עבור הרכבים בעודה מנסה לצמצם את צי המכוניות. אם החברה דוחה את החוזה, יש לשלם מיידית את כל הערבויות לבעלי האג"ח.

הרץ מעוניינת לקבל את אישור בית המשפט לשנות את חוזה ההחכרה על 494 אלף מכוניות, כך שתוכל להמשיך להחזיק אותן, ובהסכם נפרד לוותר על חוזה ההחכרה של 144 אלף מכוניות. זה יאפשר להרץ לחסוך 80 מיליון דולר בחודש בעודה מחזיקה ביתר המכוניות ומנסה להיחלץ מפשיטת רגל. אם בית המשפט לא יקבל את בקשת החברה, הרץ עשויה לבקש הורדה של התשלומים לנושים, כך לפי מקורות שמכירים את הנושא.

פשיטת הרגל של הרץ היא הגדולה ביותר ב-2020 עד כה. הרץ מנסה להימנע ממכירת נכסים ולחזק את המאזן שלה על ידי ארגון מחדש של מבנה חובות החברה. מחזיקי אג"ח במיליארדי דולרים היו בטוחים כי יש סיכוי שיקבלו את כספם, אך כעת חוששים מהפסדים. גורמים בתעשייה חוששים כי אם בית המשפט יקבל את בקשת הרץ היא תגדיר מחדש את החוקים בשוק ה-ABS .

"זה הולך להיות קרב אמיתי", אמר פיליפ ברנדל, אנליסט בבלומברג. "הרץ נוקטת גישה אגרסיבית, אך אם הבקשה שלה תידחה פשוט לא יהיו לה מכוניות ועם תהליך פשיטת רגל נראה כי פירוק החברה יהיה בלתי נמנע".

הרץ אינה מעוניינת בפירוק החברה. אבל כך גם נושי ה-ABS. עבורם הדרך הטובה ביותר למקסם את הסיכויים להצלת רוב ה-11 מיליארד דולר באג"ח תהיה אם הרץ תצליח לשלם את התשלומים על כל המכוניות בעוד היא מוכרת אותן בהדרגה.

הרץ עשויה לבקש הארכה בדחיית תשלומי הליסינג, לאחר שקיבלה דחייה של 60 יום שעומדת להסתיים. החברה גם עשויה לבקש ממחזיקי האג"ח לקבל פחות כסף בהמשך הדרך.

בעלי האג"ח עשויים לא לוותר בקלות. התחזקות שוק המכוניות יד שנייה הופך את האיום כי הרץ תוותר על חוזה ההחכרה לפחות מאיים. מחירי מכוניות יד שנייה עלו ב-6.6% בשבועיים הראשונים של יוני לעומת מאי וב-4.4% לעומת התקופה המקבילה ב-2019.

צי מושבת של חברת הרץ בלוס אנג'לס. כוונתה של חברה בפשיטת רגל להנפיק מניות היא חסרת תקדים
צי מושבת של חברת הרץ בלוס אנג'לסצילום: בלומברג

סיכוני ה-ABS

שני הצדדים מחכים להחלטת בית המשפט. כך גם מומחים לתעשיית ה-ABS, שטוענים כי אם תורשה לדחות חלק מחוזה ההחכרה היא עשויה לפגוע בתעשייה של 25 מיליארד דולר של מכוניות להשכרה שקשורות ל-ABS, וכך גם בתעשיית מימון ציוד לחקלאות ולתעשיית הבנייה. הטענה היא כי אם הרץ תוכל לדחות את החוזים, האג"ח ייהפכו למסוכנות יותר וכך עלויות המימון יעלו ויגולגלו בסופו של דבר לצרכנים.

"קבלת הבקשה של הרץ תשבש את שוקי ההון של תעשייה שלמה שתלויה בתנאי מימון טובים ב-ABS - וכך גם בכלכלה הלאומית", מסר בשבוע שעבר איגוד Structured Finance. כשמשקיעים מעריכים את הסיכונים ב-ABS, הם מניחים מראש כי כל חוזי ההחכרה הקשורים למכוניות שמגבות את האג"ח שלהם יאושרו יחדיו בתהליך פשיטת רגל.

אם הרץ תוכל לבחור איזה חוזים היא יכולה לדחות ואילו להותיר, היא משאירה את מחזיקי האג"ח עם ערבויות בסדר גודל שונה ממה שהם ציפו לקבל כשקנו את האג"ח. כך ההנחה היא כי יכולתם לקבל את הסכום שציפו לו ממכירת המכוניות המגבות את האג"ח נפגעה.

הרץ דוחה את הטענות לפגיעה בשוק המימון כטענות ספקולטיביות ולא רלוונטיות לנושא. לדברי החברה, העלייה במחירי מכוניות יד שנייה תבטיח כי משקיעי ה-ABS יקבלו את כל כספם בחזרה.

לכתבה המלאה בבלומברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker